رنگ سال 2022 چیست؟

رنگ سال 2022 چیست؟

حالا که در آستانه سال 2022 هستیم، شرکت پنتون که از سال 2000 وظیفه تعیین رنگ های ترند هر سال رو داره، بعد از چند جلسه با کارشناسانش رنگ سال 2022 رو اعلام کرد. اگر نمی دونید باید بهتون بگم که شرکت پنتون وظیفه استانداردسازی رنگ ها رو برعهده داره و به هر رنگ یک کد مخصوص می ده تا رنگ ها به صورت دقیق مشخص بشن و با دیگر رنگ ها اشتباه گرفته نشن.

 

نام رنگ 2022 :

very peri

کد رنگ هگزادسیمال رنگ very pero : 

#6667AB

کد رنگ RGB رنگ very pero : 

102 103 171

 

رنگ سال 2022 چیست؟

پالت رنگ سال 2022 پنتون هم به شرح زیره:

  • رز مرجانی، تناژ رنگی گل‌ها
  • صورتی آدامس بادکنکی
  • صورتی پاستلی
  • شکوفه ارکیده
  • رنگ زرد روشن
  • کهربایی
  • سبز
  • کوارتز قهوهند
  • قهوه‌ای سودانی

طراحان لباس و مد از رنگ هایی که شرکت پنتون به عنوان رنگ سال اعلام می کنه بهره می برن تا تولیدات خود رو بر اساس اون انجام بدن. در واقع توی دنیای تجارت اعلام شدن رنگ سال خیلی اتفاق مهمی محسوب می شه، چون خیلی طراحی ها و تولیدات کاملا با محوریت رنگ سال به دست مشتری می رسن. حالا حتما این سوال برای شما پیش آمده که فرآیند انتخاب رنگ سال به چه صورت است؟ هرساله شرکت پنتون در ماه‌های می و نوامبر یک جلسه را با حضور نمایندگان مختلف از سراسرجهان برگزار می‌کند. این جلسه قوانین خاص خود را دارد، برای مثال مکان برگزاری آن یک اتاق کاملا سفید است تا رنگ‌های محیطی هیچ ایده‌ای را به نمایندگان القا نکند. البته دراین جلسه نمایندگان می‌توانند اشیایی را که رنگ‌های الهام بخشی دارند را به سایر اعضا نشان بدهند و بدین ترتیب طی دو روز متوالی رنگ سال انتخاب می‌شه.

کمپانی پنتون رنگ very peri را به عنوان رنگ سال 2022 معرفی کرد. very peri  یک رنگ آبی بنفش به رنگ گل پریوشه که تصویرش رو این پایین براتون می ذارم:

در سال ۲۰۲۲ وفاداری و ثبات رنگ آبی با شور و هیجان رنگ قرمز ترکیب شده اند. از اهداف پنتون برای انتخاب این رنگ های فعال برای ترند رنگی بهار و تابستان سال 2022 اینه که این رنگ ها الهام بخش بزرگی برای روحیه و زیبایی استایل باشند. خلاصه که تابستان 2022 حسابی هیجان انگیزه! امیدوارم که تا اون موقع کرونا رفته باشه…

 

رنگ سال 2022 در ایران ( رنگ 1401 در ایران)

در سال 2021، دو رنگ زرد و خاکستری رنگ سال اعلام شد و رنگ سال 2022 نیز حتما مانند سال گذشته دو رنگ ترکیبی انتخاب می شود. شرکت پنتون هر سال به معرفی رنگ پرداخته و گفته میشود که انتخاب رنگ به اقتضای اتفاقاتی که در طی سال قبل سبب تغییر و تحول جهان شده است انجام می شود. بلایای طبیعی، جنگ، بیماری و عواملی از این قبیل می توانند بر فرایند انتخاب رنگ سال اثر گذار باشند. «لئاتریس آیزمن» مدیر اجرایی موسسه رنگ پنتون در بیانیه‌ای مطبوعاتی درباره این انتخاب‌ها گفت: استفاده ما از رنگ، با روحیه فرهنگی مان ارتباط مستقیم دارد. همان طور که ما آینده جدیدی را کشف می‌کنیم، به دنبال فرصت‌هایی هستیم تا کاری کاملا متفاوت انجام دهیم. این‌ها رنگ‌هایی هستند که تمایل ما به شکستن مرزها را برآورده می‌کنند. همان تمایلی که در حقیقت نیاز مشتاقانه ما به خلاقیت سرزنده و بیان بصری بدون محدودیت است و ما در حال ورود به این زمان هستیم.

 

تاریخچه کوچکی از شرکت پنتون

پنتون (PANTONE ) نام شرکتی واقع در شهر کارلستات نیوجرسی است که در زمینه چاپ، تولید رنگ و رنگ شناسی در سراسر دنیا معتبر و مشهور است. این شرکت با بیش از ۴۰ سال سابقه، الهام بخش بسیاری از برندها، صنعت مد و فشن، طراحی داخلی و تولید بسیاری از لوازم و ابزار است. پانتون یا پَنتون (به انگلیسی: Pantone) شرکتی است واقع در شهر کارلاستادت، نیوجرسی که به‌خاطر سامانه رنگ پانتون (PMS) که فضایی رنگی و اختصاصی است و در صنایع به‌ویژه چاپ استفاده می‌شود، شناخته می‌شود. از این سامانه گاهی نیز در تولید رنگ، قماش و پارچه و پلاستیک نیز استفاده می‌شود. سامانه تطبیق رنگ پانتون سامانه‌ای برای تولید رنگ استاندارد است. با استفاده از این استاندارد رنگ، تولیدکنندگان مختلف در مکان‌های مختلف می‌توانند به سامانه پانتون مراجعه کنند تا مطمئن شوند رنگ مورد استفاده آن‌ها، همان رنگی است که می‌خواهند بدون آن‌که با رنگ تماس داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید