8 کاری که هر فردی باید قبل از ساعت 8 صبح انجام دهد!

8 کاری که هر فردی باید قبل از ساعت 8 صبح انجام دهد!

بیشتر ما در سن و سالی هستیم که زندگیمان شلوغ و پیچیده است. حرکت به سمت رویاها ممکن است غیرممکن به نظر برسد. اگر یک شغل تمام وقت و یا زن و بچه دارید یا دارید دو شیفت کار می کنید، زندگی حتی سخت تر است.

 

8 کاری که هر فردی باید قبل از ساعت 8 صبح انجام دهد!

اما چگونه رو به جلو حرکت می کنید؟

اگر به طور هدفمند هر روز وقت خود را برای پیشرفت و پیشرفت اختصاص ندهید – بدون شک، زمان شما در خلاء زندگی پر ازدحام ما گم می شود. قبل از اینکه متوجه شوید، پیر و پژمرده خواهید شد – نمی‌دانید این همه زمان کجا رفته است.

همانطور که پروفسور هارولد هیل گفته است: “شما فرداها را انباشته می کنید، و خواهید دید که چیزی جز تعداد زیادی دیروز خالی برایتان باقی نمی ماند.”

باید چیکار کرد؟ در زندگی خود تجدید نظر کنید و از حالت بقا خارج شوید این مقاله قصد دارد شما را به بازنگری در رویکرد خود به زندگی دعوت کند. هدف این است که به شما کمک کند ساده کنید و به اصول اولیه بازگردید. متأسفانه، زندگی بیشتر مردم پر از چیزهای غیر ضروری و پیش پا افتاده است. آنها وقت ندارند به سمت چیزی معنادار بسازند.

به افرادی که هر روز توی مترو می بینید یا مردمی که با اضطراب یا با افسردگی این طرف و آن طرف می روند نگاه کنید. آن ها در حالت بقا هستند. آیا شما هم در حالت بقا هستید؟ فقط نفس می کشید؟ چند وقت است که به معنای واقعی زندگی نکرده اید؟!

اکثر ما مانند کره ای هستیم که روی نان بیش از حد ساییده شده است. متأسفانه نان حتی مال خودمان نیست، بلکه مال شخص دیگری است. تعداد بسیار کمی از آنها وقت گذاشته اند تا زندگی خود را به دست بگیرند. این اجتماعی و فرهنگی بود که فقط یک نسل پیش زندگی خود را با شرایط دیگران زندگی کنیم. و بسیاری از هزاره ها این روند را به سادگی ادامه می دهند زیرا این تنها جهان بینی است که به ما آموزش داده شده است. با این حال، یک آگاهی جمعی در حال رشد وجود دارد که با کار و نیت زیاد – می توانید هر لحظه از زندگی خود را با شرایط خود زندگی کنید.

شما طراح سرنوشت خود هستید. شما مسئول هستید. شما باید تصمیم بگیرید شما باید تصمیم بگیرید – زیرا اگر این کار را نکنید، شخص دیگری تصمیم خواهد گرفت. بلاتکلیفی تصمیم بدی است. با این برنامه کوتاه صبحگاهی، زندگی شما به سرعت تغییر خواهد کرد.

ممکن است فهرست طولانی به نظر برسد. اما به طور خلاصه، این واقعاً بسیار ساده است:

 • از یک خواب باکیفیت بیدار شوید
 • مدیتیشن کنید
 • فعالیت بدنی داشته باشید
 • پروتئین مصرف کنید
 • دوش آب سرد بگیرید
 • سرگرمی کوچکی داشته باشید
 • چشم انداز و اهداف زندگی خود را مرور کنید
 • حداقل یک کار را برای رسیدن به اهداف بلند مدت انجام دهید

 

بیایید شروع کنیم:

بیش از 7 ساعت خواب سالم داشته باشید

بیایید با آن روبرو شویم – خواب به اندازه خوردن و نوشیدن آب مهم است. با وجود این، میلیون ها نفر به اندازه کافی نمی خوابند و در نتیجه مشکلات جنون آمیزی را تجربه می کنند. بنیاد ملی خواب (NSF) نظرسنجی هایی انجام داد که نشان داد حداقل 40 میلیون آمریکایی از بیش از 70 اختلال خواب مختلف رنج می برند. نه تنها این، 60 درصد از بزرگسالان و 69 درصد از کودکان، یک یا چند مشکل خواب را در چند شب یا بیشتر در طول یک هفته تجربه می کنند. علاوه بر این، بیش از 40 درصد از بزرگسالان خواب‌آلودگی در طول روز را تجربه می‌کنند که به‌قدری شدید است که فعالیت‌های روزانه‌شان را حداقل چند روز در ماه مختل می‌کند – که 20 درصد از آنها مشکل خواب‌آلودگی را در چند روز در هفته یا بیشتر گزارش کرده‌اند.

از طرف دیگر، خواب سالم با موارد زیر مرتبط است:

 • افزایش حافظه
 • عمر طولانی تر
 • کاهش التهاب
 • افزایش خلاقیت
 • افزایش توجه و تمرکز
 • کاهش چربی و افزایش توده عضلانی با ورزش
 • استرس کمتر
 • کاهش وابستگی به محرک هایی مانند کافئین
 • کاهش خطر تصادف
 • کاهش خطر ابتلا به افسردگی

و هزاران مورد دیگر … آن را در گوگل جستجو کنید.

اگر خواب را در اولویت قرار ندهید، بقیه این پست وبلاگ بی ارزش است. چه کسی اهمیت می دهد که ساعت 5 صبح از خواب بیدار شوید. اگر سه ساعت زودتر به رختخواب رفتید؟ ممکن است برای جبران از محرک ها استفاده کنید، اما این پایدار نیست. در دراز مدت، سلامتی شما از هم خواهد پاشید. هدف باید پایداری بلندمدت باشد.

 

دعا و مراقبه

پس از بیدار شدن از یک جلسه خواب سالم و آرام، دعا و مدیتیشن برای جهت دهی خود به سمت مثبت بسیار مهم است. آنچه روی آن تمرکز می کنید گسترش می یابد. دعا و مراقبه قدردانی شدید را برای همه چیزهایی که دارید تسهیل می کند. شکرگزاری داشتن ذهنیت فراوان است. وقتی زیاد فکر می کنی، دنیا صدف توست. فرصت و امکان نامحدودی برای شما وجود دارد. مردم آهنربا هستند. وقتی برای چیزهایی که دارید سپاسگزار باشید، چیزهای مثبت و خوبی را جذب خواهید کرد. شکرگزاری مسری است. قدردانی ممکن است مهمترین کلید موفقیت باشد. آن را مادر همه فضایل نامیده اند. اگر هر روز صبح خود را در فضای قدردانی و شفافیت شروع کنید، بهترین چیزهایی را که دنیا برای ارائه دارد جذب خواهید کرد و حواس شما پرت نمی شود.

 

فعالیت بدنی منظم و سخت

با وجود شواهد بی پایان مبنی بر نیاز به ورزش، تنها یک سوم از مردان و زنان آمریکایی بین سنین 25 تا 64 سال، طبق نظرسنجی مصاحبه ملی سلامت مرکز کنترل بیماری، فعالیت بدنی منظمی دارند. اگر می خواهید در میان افراد سالم، شاد و سازنده در جهان باشید، به ورزش منظم عادت کنید. بسیاری از مردم بلافاصله به باشگاه می روند تا بدن خود را به حرکت درآورند. اخیراً متوجه شده ام که انجام کار در حیاط در ساعات اولیه صبح جریان شدیدی از الهام و وضوح ایجاد می کند. هر ترجیحی که دارید، بدن خود را به حرکت درآورید. مشخص شده است که ورزش شانس افسردگی، اضطراب و استرس را کاهش می دهد. همچنین با موفقیت بالاتر در حرفه شما مرتبط است. اگر به بدن خود اهمیت ندهید، هر جنبه دیگری از زندگی شما آسیب خواهد دید. انسان ها موجوداتی کل نگر هستند.

 

30 گرم پروتئین مصرف کنید

دونالد لایمن، استاد بازنشسته تغذیه در دانشگاه ایلینویز، مصرف حداقل 30 گرم پروتئین برای صبحانه را توصیه می کند. به طور مشابه، تیم فریس در کتاب خود با عنوان بدن 4 ساعته، 30 گرم پروتئین را 30 دقیقه پس از بیدار شدن از خواب توصیه می کند. به گفته تیم، پدرش این کار را کرد و در عرض یک ماه 19 پوند وزن کم کرد. غذاهای غنی از پروتئین نسبت به سایر غذاها مدت بیشتری شما را سیر نگه می دارند، زیرا مدت بیشتری طول می کشد تا معده را ترک کنند. همچنین پروتئین سطح قند خون را ثابت نگه می دارد که از افزایش گرسنگی جلوگیری می کند.

خوردن پروتئین ابتدا میل شما به کربوهیدرات سفید را کاهش می دهد. اینها انواع کربوهیدرات هایی هستند که شما را چاق می کنند. به شیرینی، نان تست و دونات فکر کنید. چهار توصیه برای دریافت پروتئین کافی در صبح ارائه می شود:

 • حداقل 40 درصد از کالری صبحانه خود را به عنوان پروتئین مصرف کنید
 • این کار را با دو یا سه تخم مرغ کامل انجام دهید (هر تخم مرغ حدود 6 گرم پروتئین دارد). اگر تخم مرغ دوست ندارید، از چیزی مانند بیکن بوقلمون، بیکن گوشت خوک ارگانیک یا سوسیس یا پنیر کوتیج استفاده کنید.
 • همیشه می توانید یک شیک پروتئینی با آب انجام دهید
 • برای افرادی که از لبنیات، گوشت و تخم مرغ اجتناب می کنند، چندین پروتئین گیاهی وجود دارد. حبوبات، سبزیجات، آجیل و دانه ها همگی سرشار از پروتئین هستند.

 

دوش آب سرد بگیرید

تونی رابینز هر روز صبح را با پریدن به یک استخر 57 درجه فارنهایت شروع می کند. چرا او چنین کاری را انجام می دهد؟ غوطه وری در آب سرد به طور اساسی سلامت جسمی و روانی را تسهیل می کند. هنگامی که به طور منظم تمرین شود، تغییرات طولانی مدت در سیستم ایمنی، لنفاوی، گردش خون و گوارش بدن شما ایجاد می کند که کیفیت زندگی شما را بهبود می بخشد. همچنین می تواند کاهش وزن را افزایش دهد زیرا متابولیسم شما را افزایش می دهد.

یک مطالعه تحقیقاتی در سال 2007 نشان داد که دوش آب سرد به طور معمول می تواند به درمان علائم افسردگی کمک کند که اغلب نسبت به داروهای تجویزی موثرتر است. این به این دلیل است که آب سرد موجی از مواد شیمیایی عصبی تقویت کننده خلق و خو را ایجاد می کند که باعث می شود احساس شادی کنید. البته یک ترس اولیه از رفتن به یک دوش آب سرد وجود دارد. بدون شک، اگر قبلاً این کار را امتحان کرده باشید، متوجه شده اید که بیرون از حمام ایستاده اید و از فکر داخل شدن می ترسید. شما حتی ممکن است از آن صحبت کرده باشید و بگویید: “شاید فردا.” و قبل از ورود دستگیره آب گرم را بچرخانید. چیزی که به من کمک کرده این است که به آن مانند یک استخر شنا فکر کنم. این یک مرگ آهسته دردناک است که به آرامی وارد یک استخر سرد شوید. شما فقط باید بپرید. بعد از 20 ثانیه، شما خوب هستید.

در مورد گرفتن دوش آب سرد هم همینطور است. وارد می شوی، قلبت دیوانه وار شروع به تپیدن می کند. سپس، پس از حدود 20 ثانیه، احساس خوبی دارید. به شخصه برای من، اراده ام را افزایش می دهد و خلاقیت و الهامم را افزایش می دهد. در حالی که ایستاده ام و آب سرد به پشتم می خورد، تمرین می کنم که نفسم را کند کنم و آرام بگیرم. بعد از اینکه آرام شدم، احساس خوشحالی و الهام گرفتن می کنم. بسیاری از ایده ها شروع به جریان می کنند و من برای رسیدن به اهدافم انگیزه زیادی پیدا می کنم. بعلاوه، انجام کاری در صبح که به نوعی شما را عصبانی می کند، سالم است! به شما احساس سرزندگی می دهد و شرایط را برای زندگی در خارج از منطقه امن خود تنظیم می کند!

 

گوش دادن و خواندن مطالب نشاط آور

مردم عادی به دنبال سرگرمی هستند. افراد خارق العاده به دنبال آموزش و یادگیری هستند. معمولاً برای موفق ترین افراد جهان خواندن حداقل یک کتاب در هفته رایج است. مدام در حال یادگیری هستند. من به راحتی می توانم با گوش دادن به یک کتاب صوتی در هفته در طول رفت و آمدم به مدرسه و در حین پیاده روی در محوطه دانشگاه، از پس آن بر بیایم. حتی 15 تا 30 دقیقه هر روز صبح برای خواندن اطلاعات نشاط آور و آموزنده شما را تغییر می دهد. این شما را در منطقه ای قرار می دهد تا در بالاترین حد خود عمل کنید. در طول مدت زمان کافی، صدها کتاب خوانده اید. شما در چندین موضوع آگاه خواهید بود. شما جور دیگری فکر خواهید کرد و دنیا را خواهید دید. شما می توانید ارتباط بیشتری بین موضوعات مختلف ایجاد کنید.

 

 چشم انداز زندگی خود را مرور کنید

اهداف شما باید نوشته شود – کوتاه مدت و بلند مدت. صرف چند دقیقه برای خواندن چشم انداز زندگی تان، روز شما را به چشم انداز تبدیل می کند. اگر اهداف بلند مدت خود را هر روز بخوانید، هر روز به آنها فکر خواهید کرد. اگر هر روز به آنها فکر کنید و روزهای خود را صرف آنها کنید، آشکار می شوند. رسیدن به اهداف یک علم است. هیچ سردرگمی یا ابهامی در آن وجود ندارد. اگر از یک الگوی ساده پیروی کنید، می توانید به تمام اهداف خود، صرف نظر از اینکه چقدر بزرگ هستند، دست پیدا کنید. یکی از جنبه های اساسی آن نوشتن و مرور هر روز آنهاست.

 

حداقل یک کار را برای رسیدن به اهداف بلند مدت انجام دهید

اراده مانند ماهیچه ای است که در هنگام ورزش ضعیف می شود. به طور مشابه، توانایی ما برای تصمیم گیری با کیفیت بالا به مرور زمان خسته می شود. هرچه بیشتر تصمیم بگیرید، کیفیت آنها پایین تر می شود – اراده شما ضعیف تر می شود. در نتیجه، شما باید کارهای سخت را اول صبح انجام دهید. چیزهای مهم! اگر این کار را نکنید، به سادگی انجام نمی شود. در پایان روز، شما خسته خواهید شد. تو سرخ میشی میلیون ها دلیل برای شروع از فردا وجود خواهد داشت. و از فردا شروع خواهید کرد – که هرگز نیست. بنابراین مانترا شما تبدیل می شود: بدترین چیز اول است. کاری را که باید انجام می دادید انجام دهید. سپس فردا دوباره این کار را انجام دهید. اگر هر روز فقط یک قدم به سمت اهداف بزرگ خود بردارید، متوجه خواهید شد که این اهداف واقعاً دور نبودند.

بعد از اینکه این کار را انجام دادید، مهم نیست که بقیه روزتان چه کاری دارید، ابتدا کارهای مهم را انجام خواهید داد. شما خود را در مکانی برای موفقیت قرار داده اید. شما به سمت رویاهای خود حرکت خواهید کرد. چون همه این کارها را انجام داده اید، در زندگی بهتر ظاهر خواهید شد. در کار خود بهتر خواهید بود در روابط خود بهتر خواهید بود. شما شادتر خواهید بود اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت جسورتر و جسورتر خواهید بود. وضوح و دید بیشتری خواهید داشت.

 

زندگی شما به زودی تغییر خواهد کرد!

شما نمی توانید صبح هایی مانند این را به طور مداوم بدون بیدار شدن با همه چیزهایی که در زندگی شما ناسازگار است داشته باشید. چیزهایی که شما از آنها متنفر هستید، با نابودی آنها روبرو می شوند. ناپدید می شوند و دیگر برنمی گردند. به سرعت متوجه خواهید شد که دارید کاری را انجام می دهید که به آن علاقه دارید. روابط شما پرشور، معنادار، عمیق و سرگرم کننده خواهد بود! شما آزادی و فراوانی خواهید داشت. جهان و کائنات به شیوه های زیبایی به شما پاسخ خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید