هدست Apple VR با فن

هدست Apple VR با فن

بر اساس گزارش بلومبرگ، کمپانی اپل به ترتیب با دو دستگاه متمرکز بر VR و AR جلو می رود. مدت هاست که شایعه می شود اپل در حال کار بر روی یک هدست واقعیت افزوده شبیه به Magic Leap One است. اما جزئیات جدیدی در مورد دستگاهی داریم که قبل از آن خواهد بود. طبق گفته بلومبرگ، اپل در حال برنامه ریزی برای یک “دستگاه واقعیت مجازی” است که می تواند از اوایل سال 2022 میلادی وارد بازار می شود. در حال حاضر این یک واحد مستقل است که شبیه به Oculus Quest 2، و می تواند با پردازنده ای که حتی M1 جدید کار کند.

 

هدست Apple VR با فن

به گزارش بلومبرگ، نمونه اولیه فعلی از پارچه ساخته شده است و برای پشتیبانی از لنزهای طبی طراحی شده و بدین ترتیب فاصله بین نمایشگر و کره چشم کاربر را کاهش می دهد. گفته می شود که برخی از نمونه های اولیه دارای دوربین های خارجی برای عملکرد اساسی AR هستند. همچنین ممکن است که از این سنسورها برای ردیابی دستی نیز استفاده شود. این امر انعطاف پذیری بیشتری را برای توسعه دهندگان با محتوای آنها فراهم می کند، برنامه ای که انتظار می رود با یک سیستم عامل سفارشی اجرا شود که هم اکنون با نام رمز “rOS” شناخته می شود.

 

پیشنهاد نویسنده: اپل Touch id را برای آیفون جدید برمیگردد

 

طبق گزارشات، این شرکت با این دستگاه مشکل داشته است. به عنوان مثال در حال حاضر به فن نیاز دارد. به گفته بلومبرگ، این امر منجر به تولید نمونه های اولیه تولید شد که برای استفاده طولانی بیش از حد بزرگ و سنگین باشند. اگر اپل با نمایشگرهایی با وضوح بالا جلوتر برود، ظاهراً بهتر از پیشنهادات رقیب است، پس احتمالاً گران هم خواهد بود. این بدان معناست که ورود به جریان اصلی مانند iPhone ،iPad ،Apple Watch و AirPods مشکل خواهد داشت. بلومبرگ این نظریه را ارائه می دهد که در عوض، این یک پیشنهاد مشابه طراحی مجدد شرکت Mac Pro است.

هر چند شاید این مهم نباشد. هدف واقعی این هدست ممکن است جلب توجه به عینک AR اپل باشد. طبق گفته بلومبرگ، این دستگاه خاص هنوز در مراحل اولیه است. گفته می شود مهندسان هنوز در حال کار بر روی فن آوری های اساسی هستند، این بدان معناست که هرگونه راه اندازی نظری سالها با ما فاصله دارد. بلومبرگ سریعاً به این نکته اشاره می کند که برنامه های این شرکت ممکن است تغییر کند و ممکن است هر دو محصول به طور کامل از بین بروند. هنوز هم، این جزئیات نشان می دهد که این شرکت هنوز از این موضوع منصرف نشده است. به نظر می رسد مدیریت NextVR را بیهوده خریداری نکرده است.

 

منبع : engadget

 

نظر خودتون رو در ارتباط با این هدست اپل و فناوری آن در بخش نظرات این نوشته برای من بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید