بیل گیتس بزرگترین مالک زمین کشاورزی آمریکاست

بیل گیتس بزرگترین مالک زمین کشاورزی آمریکاست

چهارمین فرد ثروتمند جهان به طور مستقیم یا از طریق اشخاص دیگری که با او در ارتباط هستند سرمایه گذاری شخصی خود برای خرید زمین های کشاورزی در آمریکا گذاشته است و حالا یکی از بزگترین مالک زمین های کشاورزی در این کشور است.

 

بیل گیتس بزرگترین مالک زمین کشاورزی آمریکاست

آقای بیل گیتس که بنیان گذار و مدیرعامل سابق مایکروسافت این روزها خارج از دنیای نرم افزار و فناوری نیز فعالیت می کند؛ یکی از مالکان بزرگ زمین های کشاورزی در آمریکا bill gates است که در 18 ایالت این کشور زمین های خود را دارد.

طبق گزارش هایی که در منبع این مقاله شده است و احتمالا تا حد قابل قبولی درست است 242 هزار هکتار زمین را برای خود خرید و مالک آن است؛ البته برخی از آن ها به نام ملیندا گیتس همسر فعلی بیل گیتس است.

بر اساس همین آمار:

  • 47927 هکتار در Arkansas
  • 20588 هکتار در Nebraska
  • 17940 هکتار در Illinois
  • 16963هکتار در Mississippi
  • 16097 هکتار در Washington

زمین را به تصاحب خود در آورده است.

بنابراین خانواده ی گیتس بزرگترین صاحبان زمین های کشاورزی در آمریکا هستند.

این اولین بار نیست که گیتس علاقه خود را به کشاورزی نشان می دهد. بنیاد بیل و ملیندا گیتس در سال 2008 میلادی 306 میلیون دلار کمک بلاعوض برای ارتقا کشاورزی در میان کشاورزان با دارایی های اندک در جنوب آسیا و آفریقای صحرای آفریقا کرده است.

چهارمین فرد ثروتمند جهان با دارایی بیش از 120 میلیارد دلار صاحب منابع عظیم زمین به صورت مستقیم یا از طریق اشخاص مرتبط با او توسط Cascade Investments است. Cascade Investments یکی از بخش هایی است که سرمایه گذاری شخصی بیل گیتس است در بخش های مختلف را به جلو می برد.

 

منبع :

https://www.dnaindia.com/business/report-microsoft-founder-bill-gates-is-the-biggest-farmland-owner-in-united-states-2868264

1 Comment

Add Yours →

دیدگاهتان را بنویسید