اپلیکیشن BeReal چیست؟

برنامه BeReal چیست؟

این روزها شبکه اجتماعی جدیدی به نام BeReal (به معنای «واقعی باش») در میان کاربران فضای مجازی محبوبیت یافته که می توان آن را نسخه ی متفاوتی از اینستاگرام دانست. این اپلیکیشن از نظر بسیاری از منتقدین رقیب جدی و حتی کابوس اینستاگرام در مسائل اخلاقی عنوان شده است و آن را آینده ی شبکه های اجتماعی نامیده اند. اپلیکیشن BeReal برای اینکه بتواند در دنیای شبکه‌ های اجتماعی امروز منحصر به فرد عمل کند، باید متفاوت عمل می‌کرد. به همین دلیل سازنده آن تصمیم گرفت با شعار«چه می‌شد اگر شبکه‌ های اجتماعی متفاوت بودند؟» اقدام به طراحی این فضا کند. الکسیس بریات یک کارآفرین فرانسوی اعلام کرده که می‌خواهد فضایی برای کاربران بسازد که بتوانند خود واقعی‌شان را نمایش دهند. برای همین همانطور که در توضیحات اپلیکیشن BeReal آمده، هیچکس در این فضا معروف نخواهد شد. اگر تصمیم دارید معروف یا اینفلوئنسر شوید می‌توانید فعالیت خود را در تیک تاک و اینستاگرام ادامه دهید. همچنین این اپلیکیشن از کاربرانش می‌خواهد که خود واقعی‌شان باشند و امکان فیلتر ویرایش تصاویر در این فضا وجود ندارد. حتی نمی‌توانید اقدام به انتشار تصاویر گالری خود در BeReal کنید.

 

اپلیکیشن BeReal چیست؟

تفاوت BeReal با شبکه‌ های اجتماعی دیگر

علاوه بر اینکه در این فضا امکان ویرایش تصاویرتان را ندارید، این فضا به شما اجازه نمی‌دهد زمان زیادی از روز را در آن بگذرانید. چگونه؟ سازندگان اپلیکیشن bereal با هدف اینکه افراد زمان کمتری را در روز به شبکه اجتماعی اختصاص دهند، بازه زمانی 2 دقیقه‌ای را برای ارسال پست و یا چک کردن تصاویر سایر افراد در نظر گرفته است. هر روز در یک زمان تصادفی و نامشخص که نوتیفیکیشن و پیام آن برای تمامی کاربران ارسال می‌شود، شما فقط 2 دقیقه زمان دارید تا از موقعیتی که در آن قرار دارید عکس بگیرید و منتشر کنید تا هم دوستانتان را از وضعیت خود آگاه کنید و هم متوجه شوید که دیگران مشغول چه کاری هستند. برخلاف نظرات منتقدین،BeReal اصلا جایگزینی برای اینستاگرام نیست و در آن نمی توانید پست هایی که تماشا می کنید را مدیریت و تصاویر خود را ویرایش کنید. در این اپلیکیشن خبری از فیلتر و روتوش تصاویر نیست و کاربران باید تصاویر خود را باید به همان صورتی که توسط دوربین ثبت شده با بقیه به اشتراک بگذارند. نکته ی دیگر این است که اپلیکیشن برای ثبت تصویر، از دوربین جلو و عقب گوشی به طور همزمان استفاده می کند. یعنی تصویری که از خود در این شبکه اجتماعی به اشتراک می گذارید ترکیبی از تصاویر دوربین های جلو و عقب گوشی شما خواهد بود تا سایر کاربران بی کم و کاست از هر کاری که در حال انجام آن هستید و هر وضعیتی که در آن قرار دارید باخبر شوند. در حقیقت، در شبکه اجتماعی BeReal تلاش بر واقعی بودن همه چیز است تا کاربران به هیچ روشی نتوانند در مورد کاری که در حال انجام آن هستند یا جایی که در آن حضور دارند دروغ بگویند.

 

کار با اپلیکیشن bereal

انتشار تصویر در این فضا بدین صورت است که اول دوربین سلفی باز می‌شود و بعد در همان لحظه از فضایی که روبروی شماست عکس گرفته می‌شود. درنهایت این دو تصویر با یکدیگر ادغام شده و یک تصویر به صورت بزرگتر و دیگری کوچکتر در قالب یک پست منتشر می‌شود. همچنین می‌توانید به پست‌های دیگران با استفاده از ایموجی‌ها که در این پلتفرم realmojis نامیده می‌شود واکنش نشان دهید. صفحه اصلی این پلتفرم به صورت کلی به دو بخش DISCOVERY و MY FRIENDS تقسیم شده است. در بخش discovery می‌توانید پست‌های خود و در بخش my friends می‌توانید پست‌های مخاطبین خود را تماشا کنید. اما باید توجه داشته باشید، زمانی می‌توانید پست‌های مخاطبین خود را ببینید که در بازه زمانی 2 دقیقه‌ای که برنامه BeReal در اختیار شما قرار می‌دهد پست خود را منتشر کرده باشید.

 

نحوه نصب و استفاده از اپلیکیشن BeReal

برای استفاده از این اپلیکیشن باید از گوگل پلی برنامه را دانلود کنید و در آن یک اکانت بسازید. ابتدا شماره موبایل خود را وارد کنید و کدی که از طریق اس ام اس برای شما ارسال شده را وارد کنید. توجه داشته باشید برای کاربران ایرانی ارسال کد فقط از طریق تغییر IP امکان پذیر است. پس از نصب اپلیکیشن می‌توانید اولین پست خود را به اشتراک بگذارید اما برای ارسال پست‌های بعدی باید منتظر بازه زمانی 2 دقیقه‌ای که از طریق نوتیفیکیشن برای شما ارسال می‌شود، بمانید. صفحه اصلی این پلتفرم به صورت کلی به دو بخش DISCOVERY و MY FRIENDS تقسیم شده است. در بخش discovery می‌توانید پست‌های خود و در بخش my friends می‌توانید پست‌های مخاطبین خود را تماشا کنید.

 

محبوبیت و آینده اپلیکیشن BeReal

بر اساس اطلاعات شرکت Sensor Tower، در بازه زمانی ژانویه 2021 تا فوریه 2022، اپلیکیشن BeReal نزدیک به 4 میلیون بار روی اپ‌استور و گوگل‌پلی دانلود شده است. همچنین آمار نشان می‌دهد حدود 30 درصد از این دانلودها در فوریه 2022 بوده که سرعت محبوبیت این اپ در ماه‌های اخیر را نشان می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید