چرا باید برنامه نویسی یاد بگیریم؟

چرا باید برنامه نویسی یاد بگیریم؟

پیشرفت های شتابان فناوری مشخصه قرن بیست و یکم است. به هر کجا که نگاه کنیم، هر چیزی که استفاده می کنیم ربطی به تکنولوژی دارد. از ساعت زنگ دار تلفن هایمان که صبح ها ما را از خواب بیدار می کند، دستگاه قهوه ساز که با فشار دادن یک دکمه برای ما قهوه درست می کند تا تلفن های هوشمند و اینترنت که زندگی ما را آسان می کند، همه آن ها از فناوری استفاده می کنند. پشت بیشتر هر چیزی که در اینترنت می‌بینیم یعنی هر کلمه، تصویر، نمودار، طرح‌بندی، و غیره، کسی وجود دارد که آن را طوری برنامه‌ریزی کرده است که برای ما به نظر برسد. پس چرا باید برنامه نویسی را یاد بگیرید؟ در اینجا لیستی از برخی از دلایل وجود دارد.

 

چرا باید برنامه نویسی یاد بگیریم؟

شغل شما را تضمین می کند

ما در عصر فناوری زندگی می‌کنیم و رشد فناوری به هیچ وجه متوقف نمی‌شود. از آنجایی که استفاده از دستگاه های فناوری هر سال در حال افزایش است، همیشه تقاضای زیادی برای برنامه نویسان وجود خواهد داشت. اداره آمار کار اعلام کرد که در این دهه، مشاغل برنامه نویسی کامپیوتر بیشتر برای کسانی که خارج از ایالات متحده هستند در دسترس خواهد بود. این به دلیل این واقعیت است که شرکت ها در نظر دارند افراد را در سراسر جهان استخدام کنند زیرا دستمزدهای کمتری به آنها می پردازند. با این حال، مشاغلی مانند توسعه نرم افزار، توسعه وب، تحلیلگران سیستم های کامپیوتری و سایر مشاغل، چشم انداز شغلی خوبی را برای 10 سال آینده نشان می دهند. رشد تخمینی آنها از 9٪ و تا 21٪ برای مشاغل توسعه نرم افزار است.

 

بدون نیاز به مدرک چهار ساله

در حالی که یکی از مسیرهای برنامه نویس شدن، کسب مدرک علوم کامپیوتر است، شما همچنان می توانید بدون مدرک به یک برنامه نویس تبدیل شوید. بسیاری از مشاغل برنامه نویسی به دانش کامپیوتر یا مدرک IT نیاز ندارند. در عوض، آنها به توانایی های کدنویسی شما علاقه مند هستند. این بدان معنی است که حتی اگر یک مدرک مفید باشد و چندین در را به روی شما باز کند، ضروری نیست. با این حال، گزینه های دیگری به جز مدرک وجود دارد که به طور بالقوه می تواند به شما کمک کند شغلی پیدا کنید. به عنوان مثال، اگر بخواهید یک دیپلم توسعه نرم افزار یا امنیت سایبری دریافت کنید، مطمئناً از نظر مدیر استخدام خوب به نظر می رسد. در مورد گواهی نیز همینطور. اگر رزومه شما دارای برنامه های گواهی مربوطه باشد، مانند مدیریت امنیت شبکه، که همراه با مهارت های شما تاثیر خوبی بر جای می گذارد.

 

کار از خانه

از آنجایی که کار فقط به یک کامپیوتر با اتصال به اینترنت نیاز دارد، کارمندان اغلب این فرصت را دارند که از راه دور کار کنند. همانطور که گفته شد، این بستگی به سیاست شرکت دارد، اما بسیاری از آنها چنین گزینه ای را ارائه می دهند. علاوه بر این، اگر به عنوان یک فریلنسر کار می کنید، کار شما همیشه از راه دور انجام می شود.

این مزیت برنامه نویسی را برای افرادی که می خواهند بین کار و زندگی خانوادگی خود تعادل برقرار کنند و احساس می کنند زمان گرانبهای خود را که می توانستند به گونه ای متفاوت سپری کرده بودند تلف کنند، تبدیل به یک شغل بسیار پرطرفدار می کند. همچنین به آنها این امکان را می دهد که بدون نیاز به جابجایی و نگرانی در مورد فاصله دفتر برای مشاغل در سراسر کشور درخواست دهند.

 

شما می توانید هر چیزی را که می خواهید بسازید

برنامه نویسی کامپیوتر مانند هیچ شغل دیگری به شما این فرصت را می دهد که ایده های خود را دیجیتالی کنید. این ایده می‌تواند شامل برنامه‌ای باشد که می‌خواستید بسازید و فکر می‌کردید پس از عرضه به بازار، ویروسی شود. با این حال، ایجاد یک برنامه، کار آسانی نیست زیرا به تلاش، زمان و هزینه نیاز دارد. در حالی که در سناریوهای دیگر، شما به یک توسعه‌دهنده پول می‌دهید تا برنامه‌ها و ایده‌های شما را عملی کند، در حالی که خودتان یک برنامه‌نویس هستید، از پول خود صرفه‌جویی می‌کنید و برنامه را دقیقاً همانطور که می‌خواهید توسعه می‌دهید. به خصوص که، بیایید صادق باشیم، هیچ کس نمی تواند ایده شما را دقیقاً همانطور که می خواهید اجرا کند.

 

پتانسیل درآمد بالا

پول در بیشتر مشاغل می تواند انگیزه باشد و برنامه نویسی هم فرقی نمی کند. اکثر مشاغلی که می توانید با مهارت های برنامه نویسی به دست آورید، دارای حقوق بالاتر از متوسط ​​هستند. در حالی که حقوق یک برنامه نویس به ایالت و نوع شغل بستگی دارد، متوسط ​​حقوق یک برنامه نویس کامپیوتر 84280 دلار است، در حالی که میانگین حقوق یک برنامه نویس نرم افزار 103620 دلار است.

 

درک نحوه عملکرد نرم افزار

وقتی از رایانه استفاده می کنیم، از طریق ماوس و صفحه کلید با آن تعامل می کنیم، اما واقعاً متوقف نمی شویم و به برنامه در حال اجرا در پس زمینه فکر نمی کنیم. برنامه نویسی شما را با نرم افزارها، برنامه ها، دستگاه ها و وب سایت ها آشنا می کند و به درک آنها کمک می کند. با توجه به این آشنایی، ابزارهای فناوری جدید را بسیار سریعتر درک کرده و به کار خواهید گرفت.

 

به شما پشتکار را می آموزد

یادگیری برنامه نویسی کامپیوتر به شما می آموزد که مشکلات را در پرتو راه حل ها ببینید. برای هر مشکلی که ممکن است با آن روبرو شوید، شروع به ایده‌هایی در مورد چگونگی حل آن می‌کنید. نتایج مثمر ثمری که از طوفان فکری و رفع مشکلات به دست می‌آیند، دیدگاه مثبتی به شما می‌دهد و شما را سخت می‌کند که هر چقدر هم که مشکل باشد، روی آن مشکل عمل کنید. شما مصمم می شوید که راهی برای یافتن راه حل پیدا کنید و از این طریق تبدیل به فردی راه حل محور می شوید.

 

یاد می گیرید که مهارت های فنی و خلاقیت را با هم ترکیب کنید

همه صنایع به شما این فرصت را نمی دهند که از مهارت های فنی و خلاقانه خود همانطور که برنامه نویسی می خواهد استفاده کنید. این امر به دلیل ماهیت شغل امکان پذیر است. بر شناسایی مشکلات و حل آنها تمرکز دارد. با این حال، همیشه مشکلات یکسانی برای حل وجود نخواهد داشت، به همین دلیل است که می توانید آنها را حل کنید و در عین حال هر بار راه حل های جدیدی پیدا کنید. این باعث می شود برنامه نویسی به یک حرفه بسیار چالش برانگیز و هیجان انگیز تبدیل شود.

 

مهارت های حل مسئله را توسعه می دهید

در دنیای برنامه نویسی اغلب گفته می شود که کد نویسی فقط برای حل مسائل است و برنامه های کامپیوتری باید مشکلات را برای ما حل کنند. یادگیری برنامه نویسی کم و بیش کدنویسی و تعیین نحوه برخورد با مسائلی است که در هنگام کدنویسی به وجود می آیند و راه حل هایی برای آنها پیدا می کنند. هرچه بیشتر این مشکلات را حل کنید، عملی تر می شود. حتی ممکن است این طرز فکر حل مسئله را در جنبه های مختلف زندگی حرفه ای خود و نه تنها در هنگام کدنویسی به کار ببرید.

 

کسب و کار خود را خواهید داشت

خوداشتغالی شدن راهی است که در نهایت بسیاری از برنامه نویسان آن را انتخاب کردند. دانستن نحوه کدنویسی به شما این امکان را می دهد که به دنبال راه اندازی کسب و کار خودتان باشید. این می تواند یک فروشگاه آنلاین، داشتن شرکت طراحی وب سایت خود، ساخت برنامه های کاربردی تلفن همراه، ارائه دوره های آنلاین برنامه نویسی و تدریس خصوصی و بسیاری موارد دیگر باشد. فرصت ها بی پایان هستند. چیزی که آن را حتی بهتر می کند این است که تقاضا برای این نوع مشاغل نیز زیاد است.

برنامه نویسی مهارتی است که فواید زیادی دارد. برخی از مزایایی که با دانستن کد همراه است، شغل تضمین شده، ایجاد برنامه های کاربردی جالب، توسعه مهارت های حل مسئله و حتی گاهی اوقات فرصت کار از خانه است. امیدواریم شما را متقاعد کرده باشیم که یادگیری کدنویسی را شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید