شبکه اجتماعی کلاب هاوس

شبکه اجتماعی کلاب هاوس

کلاب هاوس

اگر دقت کرده باشید زمانی که تکنولوژی پیشرفت کرد و برنامه نویسان بعد از ساخت و توسعه سایت شروع به ساخت اپلیکیشن کردند کاربران دنیای متفاوتی را تجربه کردند زیرا برنامه نویسان این اپلیکیشن ها را بسته به نیاز کاربران می سازند و این باعث شده طریقه خیلی از کار ها تغییر کند و یک راه دیگری را پیش بگیرند همچنین کاربران برای رفع نیاز های خود توانستند از راه های جدید تر استفاده نمایند. هر سال نرم افزار ها و اپلیکیشن های زیاد و متفاوتی به بازار عرضه  می شود که حتی خیلی از آن ها از رده خارج شده است یا خیلی از آن ها توانستند جایگاه خود را حفظ کرده و به سطح بالاتری برسند. یکی از این نرم افزار ها که به تازگی کار خود را آغاز کرده است اپلیکشن کلاب هاوس است که ویژگی منحصر به فردی نسبت به سایر اپلیکیشن های دیگر دارد این است که در این اپلیکیشن نمی توان هیچ گونه تصویر، ویدئو و یا متن استفاده نمود و فقط با آن می توان صدا ارسال نمایید به نوعی می توان گفت اپلیکیشن صوتی می باشد که کار آن بصورت آنلاین است آنلاین بودن آن به این معناست که همه ی صدا ها و اتفاقات بصورت همزمان و زنده رخ می دهد.

با نوشته ی شبکه اجتماعی کلاب هاوس همراه من باشید.

 

شبکه اجتماعی کلاب هاوس

شما با استفاده از این اپلیکیشن می توانید یک اتاق مجازی درست کنید و کاربران مورد نظر خود را به کلاس یا اتاق مجازیتان دعوت کنید و یا بر عکس می توانید به این اتاق ها دعوت شده و از صدا های قرار داده شده استفاده نماید. در این کلاس ها فقط یکسری از افراد مشخص و تعیین شده می تواند صحبت و صدا را ارسال نمایند و بقیه کاربران فقط می توانند از آن ها را برای یک ساعت مشخص استفاده کنند که بعد از آن ساعت بطور خودکار حذف خواهد شد. کاربرانی که نمی توانند در این کلاس ها صحبت کنند می توانند با استفاده از ایکن موجود در صفحه دست خود را بالا برده و اجازه صحبت کردن بگیرند.

کلاب هاوس
کلاب هاوس

صدا هایی که در این اپلیکیشن فرستاده می شود ماندگار نخواهد بود و نمی توان آن ها را بار دیگر پخش و گوش کنید و حتما باید بصورت آنلاین از آن ها استفاده کنید. همچنین در این اپلیکیشن شما می توانید تعیین کنید به چه موضوع و به چه بحث هایی علاقمند می باشید تا زمانی که کلاس های موجود در دنیا شروع به گفت و گو راجع به آن موضوع می کنند به شما خبر داده شود. بسیاری از کاربران حاضر در این اپلیکیشن این کلاس ها را ایجاد کرده اند تا بتوانند با دوستانشان گفت و گو نمایند اما در این میان افراد سر شناس هم هستند که بحث ها و گفت و گوهای مفید و آموزشی و یا حتی خبری را با هم در میان و به اشتراک می گذارند.

یکسری از کشورها برای بعضی از اپلیکیشن ها محدویت هایی قرار می دهند و یا استفاده از آن را منع می کنند این اپلیکشن به دلیل اینکه هنوز معروف نشده است و جدید می باشد آن کشور ها توجه خاصی به این اپلیکیشن نمی کنند به همین خاطر فقط در چند کشور توانسته اند این اپلیکیشن را فیلتر کنند زیرا نمی خواستند یکسری از موضوعات و بحث ها میان کاربران شروع و بیان شود.

 

دعوت به کلاب هاوس

در حال حاضر این اپلیکیشن برای سیستم عامل اندروید کاربردی ندارد و افرادی که با سیستم اندروید فعالیت می کنند نمی توانند در آن عضو شوند برای اینکه بتوانید از این نرم افزار استفاده کنید و عضو آن شوید لازم است کسی که عضو این نرم افزار شده است شما را دعوت کند تا شما بتوانید با آن دعوت نامه وارد نرم افزار شوید که کسانی مه در این نرم افزار فعالیت می کنند فقط می توانند دو نفر از دوستان خود را دعوت کنند به این دلیل که مسئولان این نرم افزار می خواهند کاربرانی وارد و عضو شوند که واقعا قصد دارند چیزی از این نرم افزار یاد گرفته و استفاده نمایند و برای کاربران کاربردی باشد، یا می توانید از طریق فرم ثبت نامی که بعد از نصب نرم افزار قرار داده شده است با اطلاعات خود پر کرده و منتظر تایید از طرف مسئولین آن بمانید تا بتوانید بعد از تایید از آن استفاده کنید. فعلا کسانی که در دانشگاه های معتبری که در آمریکا وجود دارند استفاده می شود و کاربرد بیشتری دارد. کاربران می توانند برای وارد شدن به کلاس های موجود به راحتی عضو و یا خارج شوند.

 

کاربرد کلاب هاوس

از این اپلیکیشن می توانید در موضوعات مختلف استفاده و شرکت نماید زیرا مانند کلاسی می ماند که کاربران با استفاده از آن می توانند کنفرانس های خبری ایجاد کنند و خبر های مورد نظر را با کاربران دیگر به اشتراک بگذارند، و یا می توانند یک کلاس آموزشی ایجاد کرده و به کاربران مورد نظر خود آموزش های لازم را بدهند. این نرم افزار قابلیت خوبی برای گفت و گو درباره ی موضوعات مختلف داراست که کاربران می توانند کلاس های شغلی، آموزشی، سیاسی و یا دوستانه تشکیل و به گفت و گو مشغول شوند.

 

قانون کلاب هاوس

کاربرانی که در اپلیکیشن عضو شده اند اگر تخلفی انجام دهند نه تنها نمی توانند دیگر با این شماره ها وارد شوند بلکه به کسانی که دعوات نامه برای این افراد فرستاده بودند جریمه داده می شود که باید پرداخت نمایند و یا اگر کاربرانی که قصد پر کردن صدای افرادی که در حال ویس دادن هستند را دارند اجازه داده نمی شود و به آن ها اخطار داده می شود. یک نکته قابل توجه این است که در هر اپلیکیشنی علاوه بر موضوع و مطالب مفید مطالب اشتباه و موضوعات بی خودی هم وجود دارد که این موضوع برای این نرم افزار هم صدق می کند زیرا ممکن است در این نرم افزارافراد بخواهند با تشکیل کلاس به افراد خاص و یا هر موضوعی بی احترامی نمایند که کاربران می توانند با ریپورت کردن آن کلاس ها را غیر فعال نمایند.

با این نرم افزار شما می توانید درآمد کسب نمایید یعنی می توانید کلاسی را ایجاد کنید و مطالبی که در آن قصد دارید بحث کنید و یا آموزش دهید هزینه ای را از کاربران موجود دریافت نمایید. همچنین با وجود شرایطی که در حال حاضر برای دنیا بوجود آمده است و کسی نمی تواند در سمینار و کنفرانس های حضوری شرکت نمایند کاربران می توانند از این طریق با هم مشارکت داشته و گفت و گو نمایند زیرا احتمال کپی برداری و تخلف در این نرم افزار بسیار کمتر از سایر نرم افزار ها می باشد.

 

پیشنهاد نویسنده: اطلاعات بیشتری در ارتباط با شبکه ی اجتماعی clubhouse بدست آورید.

 

معایب کلاب هاوس

همانطور که گفتیم در هر کلاس از این نرم افزار کاربران زیادی می توانند در آن عضو شده و فعالیت نمایند که اگر تعداد افرادی که در آن گروه صحبت می کنند زیاد باشد شاید کاربران نتوانند همه ی آن صدا ها را گوش نمایند و زمان کافی را پیدا نکنند زیرا بعد از یک تایمی آن صدا ها پاک خواهد شد یکسری از افراد هم می خواهند زمانی که خودشان در حال ویس گرفتن هستند و آن صدا ها را برای افراد ارسال می کنند بتوانند حداقل صدا های خودشان را ضبط و ذخیره نمایند که این امکان در نرم افزار وجود ندارد.

بطور کلی این نرم افزار می تواند در آینده جایگاه خوبی را در بین کاربران در سراسر دنیا پیدا کند زیرا پتانسیل بالایی دارد همچنین این نوع نرم افزار ایده ی جدیدی است که در حال حاضر در بازار می باشد و همچنین نرم افزار با این کارایی وجود ندارد و می تواند به افرادی که نیاز های این چنین دارند کمک زیادی کند و اگر بتواند در آینده توانایی نصب شدن بر روی سیستم عامل های متفاوتی را داشته باشد نظر کاربران زیادی را به خود جلب نماید.

 

آدرس وبسایت شبکه اجتماعی clubhouse

 

نظرات خود را در ارتباط با نوشته ی شبکه اجتماعی کلاب هاوس برای من بنویسید.

اکر نیاز به دعوتنامه برای حضور در این شبکه ی اجتماعی را دارید در بخش نظرات همین نوشته اعلام کنید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید