هند و حریم شخصی واتس اپ

هند و حریم شخصی واتس اپ

پس از واکنش کاربران، دولت ها نیز در انتقاد از تغییر بحث برانگیز سیاست حفظ حریم خصوصی WhatsApp شرکت می کنند. امروز، دولت هند از این برنامه خواست تا سیاست جدید خود را پس بگیرد.

 

هند و حریم شخصی واتس اپ

به روزرسانی: WhatsApp در پاسخ به نامه دولت هند گفت که این برنامه توانایی خود را برای به اشتراک گذاشتن داده ها با فیس بوک گسترش نمی دهد:

ما می خواهیم این نکته را تقویت کنیم که این به روزرسانی توانایی ما برای به اشتراک گذاشتن داده ها با Facebook را گسترش نمی دهد. هدف ما ارائه شفافیت و گزینه های جدید موجود برای تعامل با مشاغل است تا بتوانند به مشتریان خود خدمت کنند و رشد کنند. WhatsApp همیشه از پیام های شخصی با رمزگذاری end to end محافظت می کند تا نه WhatsApp و نه Facebook بتوانند آنها را ببینند. ما در تلاش هستیم تا اطلاعات نادرست را برطرف کنیم و برای پاسخ به هرگونه سوالی همچنان در دسترس هستیم.

در نامه ای خطاب به مدیر عامل واتس اپ، ویل کاتکارت، وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات گفته است “به حریم خصوصی اطلاعات و امنیت داده های کاربران هندی احترام بگذارید و از آن ها خواست که این سیاست پیشنهادی خود را پس بگیرند.” این وزارتخانه همچنین یک پرسشنامه دقیق در مورد داده های کاربر و حریم خصوصی به WhatsApp ارسال کرده است.

حضور نمایندگان قانونی WhatsApp در دادگاه عالی دهلی برای دفاع از دادخواست که ادعا می کند سیاست جدید حریم خصوصی اجازه رد و بدل کردن اطلاعات کاربران بدون هیچ محدودیتی را دارد، می آید.

 

پیشنهاد نویسنده: در ارتباط با علت قطعی اخیر پیامرسان سیگنال بخوانید.

 

در اوایل ماه، واتس اپ از طریق پاپ آپ در برنامه ی خود، کاربران را از تغییر سیاست این پیامرسان آگاه کرد. تغییر جدید باعث شد WhatsApp بتواند بهتر با خانواده خدمات فیس بوک ادغام شود و زمینه تعامل مشاغل با مشتریان خود را فراهم کند.

کاربران از مقدار جمع آوری اطلاعات مشخص شده در سیاست حفظ حریم خصوصی و تحویل آنها به فیس بوک عصبانی بودند – که سابقه خوبی در مدیریت ایمن داده های کاربران ندارد. تعداد زیادی از کاربران شروع به مهاجرت به برنامه های دیگر مانند تلگرام و سیگنال کردند. برای تمام کردن این موضوع، واتس اپ گفت که تغییر سیاست حفظ حریم خصوصی خود را سه ماه به تأخیر می اندازد و در 15 می سال 2020 اعمال می شود.

دولت هند باید نگران WhatsApp باشد زیرا بزرگترین بازار برنامه واتساپ با بیش از 400 میلیون کاربردر این کشور است. این شرکت متعلق به کمپانی فیس بوک است و قصد دارد از طریق مشارکت تجاری خود در WhatsApp Business درآمد کسب کند. با این حال، اگر مجبور به تغییر سیاست شود، ممکن است مجبور شود روش تعامل با مشتریان تجاری را تغییر دهد.

در گذشته، WhatsApp با ارائه اولین چهره حفظ حریم خصوصی، از پذیرفتن درخواست برای شکستن رمزگذاری از دولت هند به شدت خودداری می کرد. اکنون که این برنامه به دلیل اقدامات حریم خصوصی خود مورد سوال قرار گرفته است، باید ببینیم آیا این پیشنهاد دولت هند را دوباره رد می کند یا خیر؟!

 

منبع : thenextweb

دیدگاهتان را بنویسید