اپل Touch ID را برای آیفون جدید برمی گرداند

اپل Touch ID را برای آیفون جدید برمی گرداند

بر اساس گزارش جدید بلومبرگ، نسل بعدی آیفون 13 اپل می تواند شامل یک حسگر اثر انگشت در صفحه باشد.

البته این را دقت کنید که در ابتدا Face ID به جای Touch ID در حال جایگزین شدن بود ولی سال های سال کمپانی اپل در حال تولید فناوری و تکنولوژی خود برای Touch ID می باشد پس بنابراین این موضوع نمی تواند یک شایعه ی عادی باشد.

 

اپل Touch ID را برای آیفون جدید برمی گرداند

اپل ممکن است Touch ID را برای آیفون جدید امسال برگرداند

بازگشت Touch ID به آیفون مطمئناً باعث خوشحالی برخی خواهد شد. در حالی که طی چند سال گذشته به طور غیرقابل انکاری سرعت و قابلیت اطمینان Face ID بهبود یافته است ، اما Touch ID مزایایی را به وجود می آورد که Face ID نمی تواند با آن ها مطابقت داشته باشد. نه تنها می توان با لمس دستگاه بلافاصله روند باز کردن قفل با Touch ID آغاز شود، بلکه دنیای مملو از ماسک که به دلیل ویروس کرونا در آن زندگی می کنیم نیز استفاده از Face ID را به تجربه ای دست و پا گیر تبدیل کرده است.

 

این گزارش خاطر نشان می کند:

این ویژگی در محیطی که کاربران از ماسک استفاده می کنند، که اغلب با تشخیص چهره سازگار نیست، مناسب خواهد بود. اثر انگشت روی صفحه که چندین سال است در تلفن های اندرویدی نیز وجود دارد، برای برخی از کاربران نیز می تواند سریعتر از Face ID باشد. اپل اسکنر تشخیص چهره خود را حذف نمی کند زیرا همچنان برای ویژگی های واقعیت افزوده و دوربین مفید است.

کمپانی اپل به طور معمول انواع جدیدی را برای مدل های نسل بعدی آیفون در نظر می گیرد، به این معنا که هیچ تضمینی وجود ندارد که یک خواننده اثر انگشت روی صفحه نمایش با آیفون 13 ارسال شود. نمایشگر 120 هرتز ProMotion در مدل های سال گذشته آیفون 12 پرو ، قابلیتی که در نهایت به تولید نرسید.

شایعه دیگری درباره آیفون 13 از بلومبرگ مبنی بر اینکه اپل در حال بررسی حذف پورت شارژ به نفع انحصار شارژر بی سیم است. اگرچه آیفون مطمئناً به این سمت می رود، دشوار است تصور کنید که اپل در اوایل سال جاری پورت شارژ را دور بیندازد.

گزارش های دیگر حاکی از آن است که آیفون 13 از لنزهای دوربین فوق عریض با توانایی بیشتری برخوردار خواهد بود. و گرچه ممکن است شاهد انبوهی از پیشرفت های دوربین مبتنی بر نرم افزار در سری آیفون 2021 اپل باشیم، گزارش شده است که پیشرفت های قابل توجهی در سخت افزار برای آیفون 2022 اپل در نظر گرفته شده است.

 

پیشنهاد نویسنده: هدست Apple VR با فن

 

سرانجام، ما گزارش های معتبری را مشاهده کرده ایم که نشان می دهد مجموعه آیفون 2021 اپل در سپتامبر سال میلادی جاری منتشر می شود. با توجه به عرضه مدل های آیفون 12 اپل در ماه های اکتبر و نوامبر، برخی گمانه ها وجود داشت که اپل ممکن است برنامه انتشار آیفون خود را به طور دائمی تغییر دهد، همان کاری که پس از تأخیر عرضه آیفون 4S در سال 2011 میلادی در ماه اکتبر انجام داد. قبل از آیفون 4S، اگر به یاد بیاورید، هر مدل جدید آیفون یا در ژوئن یا جولای منتشر شد.

 

منبع: bgr

علاقه ی خودتان نسبت به Touch id را در بخش نظرات همین نوشته بنویسید.

1 Comment

Add Yours →

دیدگاهتان را بنویسید