میم های بامزه LOLCAT

میم های بامزه LOLCAT و همه چیز درمورد این نوع از میم!

محاله یکی از میم های لولکت رو ندیده باشید! میم های بانمکی از گربه های بامزه و دوست داشتنی که  عمدا با گرامر غلط انگلیسی و به قصد خنده دار کردن و کیوت کردن میم نوشته می شن. اما لولکت از کجا شروع شد؟ اصلا کی ابداعش کرد؟ ایده کی بود و چطور به دیکشنری آکسفورد راه پیدا کرده؟ (بله پس چی!) مثلا این میم بانمک رو ببینید:

اگه بخوایم ساده شروع کنیم؛ لول کت یا Lolcat، شامل میم یک یا چند گربه ست. متن تصویر اغلب خاص و عمداً از نظر دستوری غیر رسمی و عامیانه ست و به عنوان lolspeak هم شناخته می شود.  Lolcat یک کلمه مرکب از مخفف اختصاری LOL (با صدای بلند خندیدن) و کلمه “cat” به معنای گربه ست. همچنین مترادف lolcat گربه ماکرو یا گربه میم هست و ممکنه به این نام ها اون رو بشناسید، Lolcats معمولاً برای به اشتراک گذاری عکس و سایر انجمن های اینترنتی طراحی میشن. لولکت هنوز هم در خیلی شبکه های اجتماعی خصوصا توییتر و فیسبوک محبوبه و میم های زیادی ازش ساخته شده.

 

میم های بامزه LOLCAT

مثلا به اشکال گرامری بامزه این میم پایین دقت کنین!

 

فهرست 10 میم برتر معروف را ببینید.

 

تاریخچه لول کت

اولین استفاده ثبت شده از اصطلاح “lolcat” در 4chan، یک تابلوی تصویر ناشناس استفاده شد. کلمه “Lolcat” از ژوئن 2006 استفاده می شد و نام دامنه lolcats.com در 14 ژوئن 2006 ثبت شد. محبوبیت اون ها از طریق استفاده در انجمن هایی مانند چیزی وحشتناک گسترش یافت. روزنامه نیوز ژورنال می گه که “برخی از گربه ها به سایت 4chan برمی گردن، که تصاویر گربه های عجیب و غریب روزهای شنبه یا” شنبه ها “رو نشان می دهد.” اوایل 2007 با ظهور I Can Cheezburger؟”اولین تصویر در “I CAN HAZ CHEEZBURGER ؟ ” در 11 ژانویه 2007 ارسال شد و ظاهراً از وب سایت Something Awful بود.

اصطلاح lolcat در ایالات متحده هنگامی که توسط Time پوشش داده شد، توجه رسانه های ملی رو به خودش جلب کرد و نوشت که پدیده های غیر تجاری از این دست به طور فزاینده ای نادر هستند. در دسامبر 2014، کلمه lolcat وارد فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد شد و در نسخه آنلاین اون ظاهر شد. همان طور که گفتیم Lolcat یک کلمه ترکیبی است که از “lol” و “cat” ساخته شده است. “Lol” مخفف “Laugh out Loud” یا “Laughing out Loud” است. بنابراینlolcats  به منظور خنده دار و شامل شوخی است. تصاویر Lolcats شامل یک عکس از یک گربه با یک عنوان بزرگ است که مشخصاً با فونت بدون سریف سنگین مانند Impact یا Arial Black تنظیم شده است. گاهی اوقات تصویر به صورت دیجیتالی برای تأثیرگذاری ویرایش می شه.

به این تصاویر نگاه کنید!

زیرنویس این میم به طور کلی به عنوان یک گفتاری شامل یک نظر از گربه یا به عنوان توصیف صحنه نمایش داده شده عمل می کنه. زیرنویس عمداً با انحراف از املا و دستور زبان انگلیسی نوشته شده است،  شامل “افعال عجیب و غریب پیوند خورده، اما تمایل به همگرایی با مجموعه جدیدی از قوانین در املا و دستور زبان” هست.  این متن به صورت کلیشه ای پاتوی فقیر از نظر گرامری را به زبان عامیانه اینترنتی نسبت میده. اغلب، زیرنویس های lolcat به شکل الگوهای عبارتی هستند. زبان لولکت ها نیز به صحبت با کودکان تشبیه شده و همین اون رو خیلی بامزه تر می کنه!

 

در مورد نظریه گربه ملوس بخونید!

دیدگاهتان را بنویسید