لینوکس مانجارو

لینوکس مانجارو

Manjaro یک توزیع رایگان و open source لینوکس می باشد که بر اساس سیستم عامل Arch Linux ساخته شده است. سیستم عامل Manjaro تمرکز خود را بر روی کاربرپسند بودن کاربر قرار داده است و درون خود نرم افزارهای اضافی پیش فرض زیادی را برای کاربران به همراه می آورد.

 

پیشنهاد من: در ارتباط با سیستم عامل ReactOS بخوانید.

 

لینوکس مانجارو

Manjaro Xfce ، که دارای یک تم تاریک Manjaro و همچنین میز کار Xfce است.

Manjaro دارای CLI و نصب کننده گرافیکی است.

از سیستم عامل مانجارو می توانید به عنوان سیستم عامل اصلی استفاده کنید در واقع یک جایگزین کاملا مناسب برای دیگر سیستم عامل های موجود دسکتاپ مثل ویندوز یا مکینتاش است. اگر به امنیت اطلاعات خود بیشتر از یک کاربر عادی اهمیت می دهید این توزیع از لینوکس بسیار برای شما مناسب می باشد و دلیل آن همان اپن سورس بودن این سیستم عامل می باشد و می توانید مانجارو را کاملا تحت کنترل داشته باشید و برای خود آنرا سفارشی سازی کنید.

اگر با توزیع های مختلف لینوکس مثل لینوکس دبیان و لینوکس اوبونتو مشکل دارید مانجارو بهترین توزیع لینوکس برای شما می باشد. اگر این نسخه از سیستم عامل را در ماشین مجازی نصب کنید کاملا متوجه این موضوع می شوید.

محیط سیستم عامل مانجارو
محیط سیستم عامل مانجارو

مانجارو دارای رابط گرافیکی های مختلفی می باشد که هنگام دانلود آن می توانید نسخه های مختلف آن را مشاهده و انتخاب کنید و متناسب با نیاز خود یکی از این نسخه ها را دانلود کنید، نسخه هایی با XFCE ، GNOME ، KDE برای سیستم عامل manjaro وجود دارد که قابل دانلود و نصب می باشد و نسبت به توزیع های دیگر لینوکس های حجم بسیار مناسبی دارند. لازم به ذکر است نسخه کم حجم تری هم دارد که بدون رابط گرافیکی از مانجارو موجود است که انتخاب هر کدام به عهده ی کاربر است.

همانطور که گفته شد مانجارو open source است و امکان توسعه ی آن وجود دارد و می توان بر روی این سیستم عامل کنترل کامل داشت.

محیط گرافیکی زیبا و نیاز نداشتن به منابع سخت افزاری بسیار قدرتمند و بروزرسانی های مداوم و سادگی مانجارو از عواملی است که باید به این سیستم عامل نگاه بهتری کرد.

 

لینک های مرتبط:

1 Comment

Add Yours →

دیدگاهتان را بنویسید