مگا منو چیست؟

مگا منو چیست؟

مگا منو یکی از انواع منو می باشد که کاربران توانسته‌اند با استفاده از آن منوهای خود را به صورت مجموعه در بیاورند و همه مجموعه ها و زیر مجموعه های آن ها در یک صفحه نمایش داده شود تا کار را برای کاربران خود راحت‌تر نمایند ممکن است در بعضی سایت ها از لینک های زیادی استفاده شود و زمانی که یک کاربر خواهان استفاده از این لینک ها باشد بایستی از سربرگ منو ها آن ها را پیدا نماید  منوهای معمولی که در بیشتر سایت ها استفاده می شود لینک ها به صورت خطی و در کنار هم با یک سری نماد خاص و یا اشکال از هم جدا می‌ شوند که این کار باعث می شود نما و ظاهر ابتدایی و خوبی نداشته باشد و برای سایت هایی که از لینک های زیادی استفاده می کنند مناسب نمی باشد زیرا کاربر باید اسکرول کند و در بین لینک های موجود لینک مورد نظر خود را گشته آن را پیدا کند ولی برای سایت هایی که لینک های کمی دارند کاربرد بسیار مناسبی دارد زیرا به راحتی در دسترس کاربران قرار می‌گیرد مگا منو منوی از که مشکل سایت هایی که لینک های زیادی دارند را حل کرده است زیرا دارای مجموعه و زیر مجموعه می باشد و کاربر می تواند لینک های خود را بسته به محتوایی که دارد در یک مجموعه قرار دهد که این کار باعث می شود شمای ظاهری سایت کاربر پسند شده و هم کاربر بتواند به راحتی لینک های مورد نظر را پیدا کرده و از آن ها استفاده نماید.

 

مگا منو چیست؟

بسته بندی مگا منو

 • مجموعه هایی که در مگا منو وجود دارد شامل ۳ لول می باشد اولین level که در منو وجود دارد منوی مادر گفته می شود زیرا مجموعه های دیگر زیر مجموعه این منو قرار می گیرند در واقع می‌توان گفت آیتم اصلی در صفحه نخست می باشد که به level0 نام برده می شود.
 • اولین زیر مجموعه که در لول صفر قرار می گیرد به لول یک معروف است و بسته به موضوع مجموعه مرتبط با لینک، لینک های دیگر زیرمجموعه آن قرار خواهند گرفت.
 • بسته به لینک هایی که در سایت استفاده می شود ممکن است از چندین زیر مجموعه استفاده شود اگر لینک های زیادی وجود داشته باشد ممکن است level 1 زیر مجموعه داشته باشد که به آن level 2 گفته می شود و اگر لینکی وجود نداشته باشد هم به طبع استفاده نمی شود.

 

ویژگی های مگا منو

 • با استفاده از mega menu کاربران می‌توانند در یک صفحه همه لینک ها و اطلاعات را به نمایش گذاشته تا افراد بتوانند به آن دسترسی داشته بدون این که بخواهند صفحه را اسکرول کنند.
 • در منو لینک ها با به صورت زیر مجموعه در مجموعه های اولیه بسته به موضوع مورد نظر قرار می گیرد و کاربر دیگر نیازی نیست آن ها را با آیکون و یا طرح‌های مختلف آن ها را جدا نماید.
 • همچنین پنل ها به قسمت های مختلفی تقسیم می شوند و هر کدام از آن ها ویژگی های مخصوصی دارند.

 

کاربرد mega menu

 • کاربرانی که نمی خواهند سایت شان مانند سایت های دیگران باشد و خواهان سایت متفاوت می باشند از این منو سایت خود استفاده کرده تا بتوانند آپشن های جدید را به کار ببرند و سایتی مرتب و خلاقانه درست کنند.
 • با استفاده از این منو کاربران می‌توانند از شلوغ شدن و کاربر پسند نشدن جلوگیری کرده و ظاهر مناسبی را برای پیج خود ایجاد نمایند زیرا با استفاده از مجموعه های آن اطلاعات به صورت دسته ای در زیر هم قرار گرفته و از شلوغ شدن منو جلوگیری می کند همچنین باعث می شود به دلیل کاربر پسند بودن سایت بازخورد خوبی بگیرد
 • کاربردی بودن این نوع برای سایت هایی که تعداد بالایی از لینک ها را دارا می باشند و خواهان آن هستند تا به بهترین شکل ممکن این لینک ها را به کاربران خود ارائه دهند که صاحب وب سایت با استفاده از mega menu می‌تواند این کار را انجام داده تا کاربر بتواند آسان تر با سایت کار نماید.

 

در چه سایت هایی مگا منو کاربردی نمی‌باشد

 • سایت هایی که لینک های زیادی را برای منو های خود در نظر نمی گیرند کاربردی ندارد زیرا کاربران به راحتی می توانند لینک های مورد نظر خود را پیدا کنند و در صورت نیاز از آن ها استفاده نمایند.
 • افرادی که سایت هایی را می سازند تا کاربران با پلتفرم گوشی وارد آن شوند و با آن کار نمایند کاربردی ندارد زیرا در صفحه نمایش موبایل شکل ظاهری مناسبی ندارد و کاربر پسند نمی باشد.

 

مگا منو چیست؟ – جمع بندی

برای این که بخواهید از این منوها استفاده نمایید قبل از آن سایت خود را بررسی کرده تشخیص دهید آیا این منو ها برای سایت شما مناسب می باشد یا خیر در صورت مناسب بودن از آن استفاده کرده و مطمئن باشید به راحتی می توانید با استفاده از آن ظاهری متفاوت ویژه‌ای را برای سایت خود ایجاد نمایید.

 

تجربه ی کار خودتون با مگا منو را در بخش نظرات این نوشته برای من بنویسید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید