نیچ مارکتینگ چیست؟

نیچ مارکتینگ یا همان بازاریابی طاقچه ای چیست؟ + 6 نمونه تجارت در حوزه بازاریابی طاقچه ای

دیگه تقریباً هر کس می تونه در عرض چند دقیقه کسب و کار آنلاین شخصی خودش رو ایجاد کردهو به عنوان کمترین کار سایت شخصی خودش رو راه بی‌اندازه. این امر فرصت های بی پایان را برای کارآفرینان در زمینه های مختلف باز کرده، اما این بدان معناست که بازار مملو از رقابته و این فرصت فقط نصیب شما نشده. این همون چیزی است که استراتژی های بازاریابی خاص را بسیار مهم می کنه.

قبل از اینکه با راه اندازی کسب و کار خود به طور کامل پیش برید، باید یک بازار تخصصی را برای کار در داخل انتخاب کنید. احتمالاً شما قبلاً تصور دارید که چه نوع محصول یا خدماتی را می خواهید ارائه دهید، اما باید کاملاً مشخص کنید که مخاطبان مورد نظر شما چه کسانی هستند و چه چیزی به آنها ارائه می دهید. این مفهوم نیچ مارکتینگه، یعنی شما هر چی تخصصی تر و با مشتریای کمتری پیش برید عوضش راحت تر می تونید بهشون رسیدگی کنید و تمرکز روی کارتون بذارید، در نتیجه بی رقیب خواهید شد و مشتریاتون هم ثابت خواهند بود.

مطمئناً آن چه شما ارائه می دهید می تواند به لحاظ نظری به همه افراد موجود کمک کنه. اما مشاغلی که سعی می کنند همه مشتریان را به خود جلب کنند، با هیچ یک از آنها ارتباط برقرار نمی کنن. اون ها در تلاطم بین مشاغل بزرگتر و با سابقه تر و کسانی که به بازارهای خاص خدمات ارائه می دهند، گم می شوند.

اگر واقعا می خواهید اونچه که می فروشید برجسته باشد، ابتدا باید شکافی را پیدا کنید که برطرف نمی شود. هنگامی که هویت خود را در یک صنعت یا بازار تعیین می کنید، می توانید از استراتژی های بازاریابی مناسب برای ارسال پیام خود به طور مستقیم به مشتریان ایده آل خود استفاده کنید.

 

نیچ مارکتینگ چیست؟

چگونه می توان بازار طاقچه ای خود را پیدا کرد؟

به این موارد پایبند باشید، قول می دیم که راهتون رو پیدا کنین!

  1. از جمعیت شناسی فراتر بروید
  2. اصیل عمل کنید
  3. رسانه های اجتماعی را کاوش کنید
  4. با مردم در تعامل باشید

 

بهترین حوزه خاص نیچ مارکتینگ یا طاقچه برای درآمدزایی چیست؟

اول بیایید مرور کنیم که طاقچه چی بود؟ طاقچه بخش خاصی از بازاره که با منافع مشترک یا جمعیت شناختی متحد شده است. به عنوان مثال، اگر با لباس بچه کار می کنین، طاقچه های خاصی می تونن شامل لباس ورزشی یا لباس بیرونی باشد. هرچه بیشتر در مورد جمعیت، ارزش ها و عادات خرید بازار تخصصی خود اطلاعات کسب کنید، بیشتر قادر خواهید بود محصولات، خدمات و پیام های تجاری خود را با آنها مطابقت بدین.

با داشتن دنج و طاقچه ای ثابت، همه انتخاب هایی که انجام می دهید باید برای خدمت به آن طراحی شوند، از طراحی لوگو تا طراحی وب سایت شما. با قرار دادن نام تجاری خود با استراتژی های بازار بازار، می توانید خود را به عنوان ماهی بزرگ در یک حوضچه کوچک معرفی کنید. اما قبل از اینکه بتونید استراتژی بازاریابی خود را بیش از حد بررسی کنید ، باید واقعاً با مشتریان احتمالی خود آشنا شوید. آیا آنها به دنبال چیزی هستند که بتوان آن را یک لوکس با کیفیت بالا دانست و بنابراین دارای قیمت بالاتری است؟ یا آنها قیمت مناسب و ارزش می خواهند؟

نکته مهم: تعدادی بازار بالقوه در بازار وجود دارد، اما همه اون ها سودآور نیستند. قبل از وارد کردن یا تلاش برای جستجوی بودجه، حتما در مورد اندازه بازار و درآمد احتمالی تحقیق کنین.

 

اصلا چرا به نیچ مارکتینگ و بازاریابی طاقچه نیاز دارید؟

به عنوان یک صاحب مشاغل جدید، ممکن است محدود به نظر برسد که مشتریان مشتری خود را برای خدمت به بخش کوچکی از بازار محدود کنین. اما اگر محصولات یا خدمات مشابه دیگران را بدون هیچ عامل متمایزی ارائه می دهید، تأثیر آن برای شما دشوار خواهد بود. هنگامی که بر مشتریان خاصی تمرکز می کنید و واقعاً به خواسته ها و خواسته های آنها گوش می دهید، می توانید کسب و کار خود را به عنوان بازار مناسب برای بازارهای خاص معرفی کنید.

استراتژی های بازاریابی عالی شما را قادر می سازد تا با افرادی که صحبت می کنید آشنا شوید و از این اطلاعات برای ایجاد قیف فروش خودتون، کپی وب سایت و ایجاد طرح تجاری خود استفاده کنید. شما نه تنها به مخاطبان و برند خود خدمات می دهید، بلکه به مشتریان خود ثابت می کنید که اون ها رو واقعاً می شناسید.

تبدیل شدن به یک کسب و کار یا مارک تخصصی در بازار شما ارزش فوق العاده ای داره. این به شما کمک می کند توجه خود را جلب کنید، یک پایگاه وفادار از مشتریان ایجاد کنید و حتی راه را برای گسترش احتمالی به بازارهای بزرگ باز می کند. شروع بازی کوچک و بزرگ شدن نام بازی است و این است که استارت آپ های کوچک چگونه می توانند با برخی از بزرگترهای موجود رقابت کنن.

 

7 نمونه از بازارهای طاقچه و کنج

صرفاً درک اولیه از اطلاعات جمعیتی مشتریان در بازار طاقچه شما کافی نیست. برای ارسال پیام و ایجاد جامعه ای که به سود تبدیل می شود، باید با مشتریان خود در سطح عمیق تری ارتباط برقرار کنید.

هرچه بیشتر مشخص بشین، بیشتر می توانید خود را از رقبا متمایز کنید. این امر به ویژه با افزایش رقابت تقریباً در همه صنایع مهم است. مهم این است که با مشتری ایده آل خود آشنا شوید، بنابراین در اینجا چند مثال مرتبط با بازار برای شروع کار وجود دارد.

 

حوزه حیوانات خانگی

والدین حیوانات خانگی هزاران غذا را صرف غذا و اسباب بازی تا جاکفشی و تخت های لوکس می کنند و این صنعت را تبدیل به یک تجارت حرفه ای ارزشمند (و سودآور) می کند. این که آیا خدماتی مانند مهد کودک ارائه می دهید یا یک فروشگاه تجارت الکترونیکی dropshipping راه اندازی می کنید که به دوستداران خزندگان خدمات می دهد، فرصت های زیادی وجود دارد.

مارک های حیوان خانگی که با مخاطبان هدف خود از عشق مشترک نه فقط “حیوانات خانگی” به طور کلی، بلکه یکی از مقوله های خاص تر – مانند دوستداران پاگ – ارتباط برقرار می کنند، می توانند واقعاً با مشتری ایده آل خود سر و صدا داشته باشند. در صورت ایجاد یک طاقچه کوچک واقعی، پیام های کلیدی برای انواع مختلف صاحبان حیوانات خانگی می توانند در سطح معتبرتری به هم متصل بشن.

 

معماری خانه

در سال گذشته، به خاطر شیوع بیماری کرونا همه زمان بیشتری را در خانه گذرانده اند ، این بدان معناست که مشتریان به طور فزاینده ای به الهام بخشیدن به طراحی خانه خود علاقه مند هستند. ایده های تجاری محبوب در این صنعت شامل سبک مینیمالیستی و خلاقیت های مدرن است.

مشتری ایده آل بیش از هر زمان دیگری در خانه بوده است و به دنبال بهترین راه ها برای استفاده از فضایی است که به آنها داده شده. این که آیا شما روی کمک به کسانی که خانه های کوچک دارند بیشترین فضا را تمرکز می کنید یا به کسانی که گزینه های زیادی دارند می توانند کیفیت را بر کمیت انتخاب کنند، تمرکز می کنید، مخاطبی برای آن وجود دارد.

 

تناسب اندام

اکثر مردم بر این باورند که می تونن از لحاظ بدن و کلا سلامت جسمی وضعیت بهتری داشته باشند و این باعث می شود که تناسب اندام بدون توجه به تجربه یا میزان علاقه، به طور مداوم بازار هدف پررونقی باشد.

همچنین پیشرفت قابل توجهی در زمینه تمرینات خانگی و خصوصی ایجاد شده است. این آسان تر از همیشه است که نه تنها مربی شخصی شوید، بلکه بدون ترک خانه بر مخاطبان خاص خود تأثیر بگذارید. چه بخواهید افراد حرفه ای مشغول به کار را که زمان محدودی دارند و چه مادران جدیدی که می خواهند بدون بیدار کردن نوزاد کمی برای خود وقت بگذارند را هدف قرار دهید، مشاغلی برای ایجاد و طاقچه هایی برای ایجاد وجود دارد.

 

سفر و گردشگری

درسته که به خاطر شیوع کرونا صنعت گردشگری در سال 2020 متوقف شد، اما این بدان معنا نیست که از بین رفته است. با توجه به اینکه تعداد زیادی از افراد در خانه های خود گیر کرده اند تا بیرون بیایند، آینده سفر و گردشگری روشن به نظر می رسد. اما مخاطبان طاقت فرسا در صنعت در حال تغییر هستند و شکافی برای برآوردن این نیازها وجود دارد.

در حالی که قبلاً سفرهای کم هزینه، بودجه و تجربیات لوکس صحبت شهر بود، شور و شوق سفرهای آینده شامل ایده هایی مانند سفرهای آهسته، مسافرت از راه دور و اقامت طولانی مدت است. فرصت های زیادی برای کارآفرینانی وجود دارد که به دنبال شاخه سازی در این صنعت هستند تا بتوانند تأثیر واقعی داشته باشند. از تغییرات کرونا روی مردم غافل نشید خلاصه!

 

گیمرها

بازی به طور سنتی به عنوان یک بازار طاقچه شناخته می شود که عمدتا توسط مردان جوان تر تحت سلطه است. اما همه گیری همه چیز را تغییر داده است زیرا شخصیت های واقعی مشتری در زیر حفره های موجود وجود دارد. گیمرهای زن، گیمرهای میانسال، گیمرهای مادر؟ همه آن ها وجود دارند.

 

فریلنسرهای عزیزمون!

قبلا کار از راه دور یک طاقچه بسیار محدود بود که به آرامی در حال رشد بود اما کوچک بود، اما در سال 2020 تغییر بزرگی مشاهده شد. کسب و کار طاقچه کار از راه دور هرگز از رونق بیشتری برخوردار نبوده است و در حالی که رقابت در حال افزایش است، هنوز طیف گسترده ای از فرصت ها وجود دارد.

 

چگونه می توان بازار کنجی و طاقچه ای خود را پیدا کرد؟

از جمعیت شناسی فراتر برید

جمعیت شناسی مکان بسیار خوبی برای هوشمندسازی است، اما اگر می خواهید واقعاً خود را در یک بازار تخصصی ایجاد کنید، باید ارزش ها ، باورها و علاقه های مخاطبان خود را در نظر بگیرید.

اگر در نیچ یا همون طاقچه محصولات چرمی وگان فعالیت می کنید، ممکن است مخاطبان شما به گیاهخواری، نجات حیوانات و زندگی پایدار علاقه مند باشند. شناسایی این فرصت ها می تواند به شما در ایجاد پیام های تجاری بهتر و خاص تری کمک کند که به مشتریان شما اجازه می دهد بدون نیاز به محصولات یا خدمات شما، ارتباط قوی تری با نام تجاری شما احساس کنند.

 

اصیل عمل کنید

اصالت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر شما نویسنده مستقل و متخصص در بازاریابی محتوای خودیاری هستید، استفاده از صداقت و صداقت در پیام رسانی و هویت نام تجاری خود، راهی قوی تر از به اشتراک گذاشتن دسته ای از مشترک ترین یادداشت های مراقبت از خود است.

زمینه های زیادی وجود دارد که می توان آنها را با تحقیق پوشش داد، اما اگر می خواهید ارتباط واقعی با مخاطبان خود برقرار کنید، به تجربه نیاز دارید. یک فرد می تواند به راحتی موارد غیر معتبر را انتخاب کند ، به ویژه هنگامی که محتوای بسیار با کیفیت در دسترس باشد.

 

رسانه های اجتماعی رو کاوش کنید و با مردم مستقیما در تعامل باشید

می تونید بازارهای تخصصی خود را در گروه های فیس بوک یا از طریق هشتگ های اینستاگرام بشناسید. مدتی را صرف مرور کنید تا ببینید مشتریان احتمالی شما در مورد چه چیزی صحبت می کنند، در کجا به صورت آنلاین حضور می یابند و سایر اطلاعات ارزشمند مانند عادات خرید و نحوه تصمیم گیری در مورد خرید.

با در نظر گرفتن هشتگ های کوچکتر (زیر 1 میلیون) که می توانید در بازاریابی رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید، می توانید کسب و کار خود را ایجاد کنید. وقتی از محبوب ترین هشتگ ها استفاده می کنید، محتواهای شما کمتر در بازار نیش شما دیده می شود، بنابراین تا آنجا که ممکن است برای ترجیح دادن پست های خود مشخص کنید.

همچنین توجه به کلمات و عباراتی که معمولاً توسط مخاطبان مورد استفاده قرار می گیرد و تکرار آنها در استراتژی های پیام رسانی و بازاریابی مناسب بسیار مهم است. اگر مشتری ایده آل شما یک مادر جدید است که عاشق صحبت کردن با دوستانش در مورد میزان نیاز آنها به قهوه است، از جمله این جمله در پست های اجتماعی شما می تواند تأثیرگذار باشد. زمانی موثر است که یک مشتری بالقوه احساس کند نیازهای او در حال پیش بینی است.

 

بهترین نیچ برای درآمدزایی چیست؟

ایجاد بازار مناسب برای کسب و کار شما می تواند یک تصمیم بزرگ اما مهم باشد. می توان موفقیت را سخت ارزیابی کرد و حدس زدن انتخاب خود را آسان دانست ، اما می تواند به معنای تفاوت بین ایجاد یک کسب و کار موفق با نام تجاری قوی و گم شدن در میان جمعیت باشد.

بهترین مکان برای شما برای کسب درآمد یک طاقچه خاص نیست بلکه منطقه ای است که محصول یا خدمات شما واقعاً مورد نیاز است. بهترین راه برای سنجش این است که با یک بازار هدف احتمالی در داخل و خارج آشنا شوید و بفهمید که چگونه متناسب هستید، می تواند به آن ها کمک کند و چه ارزشی برای شما به همراه دارد.

 

نکته پایانی

هنگامی که بازار طاقچه ای را که کسب و کار شما در خدمت اونه ایجاد کردید، آماده هستین که کسب و کار جدید خود را با سر و صدا شروع کنین. یک ساختار تجاری را انتخاب کنید که منطبق بر بازار طاقچه ایه که در اون فعالیت می کنین و کسب و کار خود را ثبت کنین و شما آماده خواهید بود تا بازار طاقچه خودتون رو به معنای واقعی کلمه به طوفان بکشین!

دیدگاهتان را بنویسید