سیستم عامل ReactOS

سیستم عامل ReactOS

سیستم عامل ReactOS یک سیستم عامل کاملا رایگان و open source است که برای کامپیوتر های شخصی amd64 / i686 است که قرار است با برنامه های رایانه ای و درایورهای دستگاه ساخته شده با Windows Server 2003 و نسخه های بعدی ویندوز سازگار باشد.

 

پیشنهاد من: در ارتباط با سیستم عامل مانجارو بخوانید.

 

سیستم عامل ReactOS

سیستم عامل ReactOS یک سیستم عامل open source است، که تلاش دارد با برنامه های نرم‌افزاری و راه‌ اندازهای دستگاه های ساخته شده برای سیستم عامل مایکروسافت ویندوز NT نسخه ی ۵ به بعد (ویندوز ۲۰۰۰ و بالاتر) از لحاظ باینری سازگار باشد. تلاش‌های قبلی برای کپی کردن ویندوز ۹۵ در نزدیکی سال ۱۹۹۸ میلادی آغاز شد، و با اضافه کردن امکاناتی که در windows وجود دارند ادامه پیدا کرده‌است.

سیستم عامل ReactOS
سیستم عامل ReactOS

سیستم عامل ReactOS عموماً به زبان برنامه نویسی C، و برخی از اجزا نظیر مرورگر سیستم عامل ReactOS، که به زبان سی پلاس پلاس نوشته شده است.

ReactOS بیشتر برای اطلاعاتش در زمینه رابط های برنامه نویسی نرم افزاری ویندوز windows که مستند سازی نشده بود؛ و بیشتر از آن به عنوان جایگزین open source ارائه شده ویندوز شناخته می شود.

نام ReactOS به وسیله بنیان گذار پروژه جِیسون فیل بای اختراع شد که او  یک توسعه دهنده در شرکت بزرگ oracle از جنوب آفریقا بود. هنگامی که اصطلاح OS برای سیستم عامل استفاده شد، اصطلاح React به ناخرسندی و عکس‌العمل گروه از موقعیت انحصارگرایانه microsoft اشاره داشت.

لینک های مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید