استفاده ی مفید از زمان قطعی برق

استفاده ی مفید از زمان قطعی برق

این روزها با گرم تر شدن هوا و بالا رفتن مصرف برق بار دیگر شاهد خاموشی های گسترده توی کشور هستیم. مثل سال های گذشته مردم به دلیل افزایش هوا نگران قطعی های برق مکرر هستن. نه تنها مردم عادی بلکه صاحبان کسب و کارهای خونگی، ادارات، فریلنسر ها و برنامه نویس ها و حتی کارمندان و کارگران حوزه های مختلف هم از قطعی مکرر برق صدمه می بینن. با گرم شدن هوا بازم مصرف برق در جای جای کشور شدت گرفته، به طوری که به گفته مسئول مربوطه میزان مصرف برق در هفته اخیر به بالاترین رقم ثبت شده در تاریخ صنعت برق ایران رسیده که با توجه به پیش ‌بینی های انجام شده مبنی بر افزایش بیشتر دمای هوا، روند تغییرات مصرف برق به ویژه در روزهای پیش رو، می‌تونه نگران کننده باشه و سبب نوسانات و خاموشی های مکرر در سطح کشور بشه.

از همه اینا که بگذریم ما فریلنسرها بدترین اتفاق ممکن برامون رفتن برقه، همه چیز خاموش می شه و ناچاریم از دنیای همیشگیمون بیرون بیایم و معمولا نمی دونیم چیکار کنیم و کلافه و کسل می شیم. توی این نوشته قراره چند تا راه برای استفاده مفید از زمان قطعی برق رو بررسی کنیم. باهام همراه باشید!

 

چون از این نوشته استقبال خوبی شد براتون به صورت صوتی با صدای خودم ضبطش کردم که ساده تر این نوشته رو دنبال کنید:

اگر مشکلی در پخش صوت بالا داشتید از اینک لینک در یوتیوب من آن را گوش کنید.

 

استفاده ی مفید از زمان قطعی برق

اگر روزه و برق رفته

از خونه بیرون برید!

خیلی وقتا رفتن برق توی روز یه معنی بیشتر نداره: برید بیرون! برید پارک بغل خونه قدم بزنید یا یه پیک نیک کوچیک برید. می تونید حتی آمار کافه های باز اطراف رو بگیرید و با چند تا از دوستاتون قرار بذارید. هر کاری که می کنید بد نیست یه کم هوای تازه بهتون بخوره! اگه اهل ورزشم هستید که چه بهتر …

 

پرده ها رو کنار بزنید و نذارید فضای خونه تاریک بشه!

فضای مرده و تاریک خونه شما رو بیشتر کسل می کنه، پرده ها رو کنار بزنید و اجازه بدید نور وارد خونه بشه.

 

اگه روشنایی کافی دارید، کتاب بخونید!

می تونید هر کتابی که دوست دارید بخونید. صفحات واقعی کتاب رو لمس کنید و از خوندنش لذت ببرید. کارتون متوقف شده پس از این توفیق اجباری استفاده کنید!

 

با خانواده تعامل کنید!

اگه تنها زندگی نمی کنید الان بهترین فرصت برای وقت گذروندن با خانواده ست، بیرون برید، اسم فامیل بازی کنید، با هم صحبت کنید و چایی بنوشید.

 

کمی بچگی کنید!

اگه هنوز مداد رنگی هاتون رو دارید بیرون بیاریدشون، حتی یه مداد مشکی هم کافیه، شروع به نقاشی کنید، نتیجه مهم نیست، قراره که افکارتون رو آزاد کنید و لحظاتی که به اجبار مفید نیستن رو به مفیدترین و مفرح ترین شکل ممکن بگذرونید.

 

موسیقی گوش کنید

اگه تلفن همراهتون شارژ کافی داره یا اسپیکر دارید یه موسیقی بذارید و به هر کاری که دوست دارید مشغول شید.

 

کار خونه بکنید!

حواستون هست چه قدر به خاطر مشغله ها و دغدغه ها دست به سیاه و سفید نزدید؟ الان وقت تمیز کاریه! بلند شید و هر کاری که به برق احتیاجی نداره رو انجام بدید. کتاب ها رو اونجوری که دوست دارید مرتب کنید. شیشه ها رو تمیز کنید و لباسا رو توی کمد بذارید.

 

وقت بذارید و یه هنر یاد بگیرید!

خیلی لذت های شگفت انگیز توی این دنیا هستن که هیچ احتیاجی به برق ندارن، می تونین به محض قطع شدن برق هنری که دوست دارید رو دنبال کنید. فیلم های آفلاین کلاس های نقاشی، خطاطی، بافتنی، نوازندگی هر سازی که دوست دارید و چیزهای دیگه رو ذخیره کنید و از بازه های خاموشی برای بهتر شدن استفاده کنید!

 

اگه برق رفته و شبه

بهترین کار موقعی که برق رفته و شبم هست خوابیدنه! یه ملافه مرطوب رو خودتون بندازید که گرمتون نشه و سعی کنید ذهنتونو آزاد کنید و بخوابید.

 

 

پیشنهاد نویسنده: راهکارهای زمان قطعی برق چیست؟

1 Comment

Add Yours →

دیدگاهتان را بنویسید