قانون وگاس در جلسات گروهی

قانون وگاس در جلسات گروهی

امروز در حال مطالعه ی یک واژه نامه ی تخصصی جلسات بودم که با موضوعی تحت عنوان vegas rules آشنا شدم که خیلی جالب بود و بعد از بررسی این موضوع سعی کردم کمی در ارتباط با آن بخوانم و خوانده های خودم را به اشتراک بزارم.

 

پیشنهاد نویسنده : لیست کشورهای GDPR

 

قانون وگاس در جلسات گروهی

اصطلاح قانون وگاس در واقع به طور کلی این مفهوم را می گوید که هر چیزی در وگاس اتفاق می افتد در همان وگاس می ماند؛ این مفهوم به این معنا می باشد که هر اتفاق یا چیزی در جلسات گفته می شود فقط در همان جلسه بماند و بیرون از جلسه نرود.

این مفهوم در ابتدا برای من تداعی گر فیلم the Hangover بود.

فیلم the hangover
فیلم the hangover

 

حالا اصلا چرا با این مفهوم همراه شده است؟

در ابتدا لاس وگاس یک محل برای افرادی اخراجی و قانون شکن بود و به مرور پای افراد مشهور به این شهر باز شد و هر لحظه که در زمان جلوتر می رفتیم لاس وگاس به سمت محلی برای تفریحات تابستانی و خانوادگی شد.

بعدها شهر وگاس محلی برای بزرگسالان و کلوب های شبانه و مهمانی های بزرگ و خاص شد که شعار What Happens in Vegas, Stays in Vegas معروف شد.

این شعار ابتدا متعلق به یک کمپانی تبلیغاتی به نام R&R Partners بود که به دنبال راهی برای ایجاد تنوع و تصویر کشیدن در شهر وگاس بود.

به نظر این یکی از شعارهای معروف تبلیغاتی و گردشگری بود.

این شعار به این مفهوم است که در لاس وگاس می توانید هر کاری را انجام دهید که شاید خوب هم نباشد و یا در کاری زیاده روی داشته باشید اما در نهایت هر اتفاقی در وگاس بیفتد را به بیرون از وگاس نمی برید و دقیقا در همین شهر است که این فعالیت ها قابل انجام است.

 

منابع :

lucidmeetings.com/glossary/vegas-rules

theculturetrip.com/north-america/usa/nevada/articles/the-story-behind-what-happens-in-vegas-stays-in-vegas/

دیدگاهتان را بنویسید