چرا افراد در شرکت های بزرگ کار می کنند؟

چرا افراد در شرکت های بزرگ کار می کنند؟

چرا برخی افراد ترجیح می دهند در یک شرکت بزرگ کار کنند تا یک شرکت کوچک؟

نمی دونم شما هم شنیده اید یا نه، ولی خیلی از افراد معتقد هستند که کار در یک شرکت بزرگ خیلی بهتر از کار در یک شرکت کوچیکه، مثلا من شخصاً ترجیح میدم در یک شرکت بزرگ به دلایل زیر کار بکنم:

کار توی یک شرکت بزرگ فرصت های بیشتری را در زمینه پیشرفت شغلی فراهم می کنه، تو یه شرکت بزرگ شما با مسائل بیشتر و واقعی تر و همچنین تخصصی تری مواجه می شید، طبیعیه که قدرتتون و همچنین خلاقیتتون توی حل مسئله بالا بره، واسه همین کار در یک شرکت بزرگ می تواند به مردم در مقابله با مسائل چالش برانگیز کمک کنه. همچنین کارمند بودن در یک شرکت بزرگ می تونه اعتماد به نفستون رو حسابی بالا ببره و همین انگیزه خوبی برای بهتر کار کردن و در نتیجه پیشرفت بیشتر می شه.

از طرفی اگر مثل من آدمی باشید که کامل مستقل زندگی کنید درآمدتون باید اهمیت زیادی داشته باشه، شرکت های بزرگ کسب و کارهای قوی و کهنه کاری هستن که ریسک زیادی نمی کنن و با قدرت پیش میرن، همچنین شما از مزایای خیلی زیادی مثل بیمه و آموزش های مختلف بهره مند می شید، اگر کارتون حضوری باشه که می تونین امیدوار باشین غذا، سرویس رفت و آمد و حتی در مواردی سالن های بازی و ورزشی هم داشته باشین!

من توی این نوشته قصد دارم به شما کمک کنم که یه انتخاب درست داشته باشید، یعنی مزایای شرکت های بزرگ رو بررسی می کنیم، به متداول ترین سوال ها پاسخ میدم و بعد این تصمیم شماست، باید ویژگی های شخصیتی و شرایط خودتون رو با مزایا و معایب شرکت های بزرگ بسنجید و نظر نهایی تون رو استخراج کنید.

 

چرا افراد در شرکت های بزرگ کار می کنند؟

آیا ترجیح میدین در یک شرکت بزرگ کار کنید یا کوچک ؟

اگر بخوام اولین سوال رو خیلی ساده شروع کنم، ببینید مهم ترین مزیت کار در یک شرکت کوچک داشتن فرصت کار در کارهای مختلفه، یعنی اینجوری که من می خواهم در یک شرکت بزرگ کار کنم زیرا فرصت های متفاوتی در داخل شرکت وجود دارد. همچنین احساس می کنم یک شرکت بزرگتر آموزش های بهتری ارائه می دهد. شما از هر لحاظ فرصت های خیلی بیشتر دارید توی یک شرکت بزرگ، اگه شغلتون رو دوست دارید، دنبال پیشرفت هستید و یا می خواید که آموزش درستی ببینید و یه کارمند واقعی و موثر باشید، خب چی بهتر از یک شرکت بزرگ؟

 

چه دلایلی ممکن است باعث شه که شخصی ترجیح بده در یک شرکت کوچک کار کنه؟

من در اینجا برخی از مزایای کار در یک شرکت کوچک در مقایسه با یک شرکت بزرگ آوردم، بیاین نگاهی بهشون بیاندازیم:

اینا مزایای شرکت بزرگ هستن:
 • یادگیری جنبه های مختلف کسب و کار
 • بسیاری از کارگران تشنه تجربه عملی هستند و مشتاق کسب مهارت های عملی هستند.
 • فرصت پیشروی
 • انعطاف پذیری
 • فرهنگ محل کار
 • پاداش های خلاقانه

 

اینا مزایای یک شرکت کوچک:
 • برای شروع به شما اعتماد به نفس می دهد
 • می توانید خلاق باشید
 • می توانید همزمان مهارت های زیادی کسب کنید

 

چرا کار در یک شرکت بزرگ بهتره؟

یکی از مزایای بارز کار در یک شرکت بزرگ اینه که همون طور که اول نوشته بهش اشاره کردم که مزایای زیادی وجود داره. به عنوان مثال، اکثر شرکت های بزرگ می تونن طیف وسیعی از گزینه های بیمه رو ارائه دهند. از اون جایی که شرکت بزرگه و گردش مالایی بالایی داره و همچنین از ثبات خوبی هم برخورداره معمولاً می تونن در مورد معامله های بهتر ببیمه ای مذاکره کنن.

 

آیا کار در یک شرکت کوچک بده؟

معایب کار در یک شرکت کوچک عبارتند از: فقدان منابع داخلی برای ارائه اطلاعات برای کمک به تصمیم گیری ها. تعداد کمتری از مدیران ارشد یا با تجربه که الگو یا مربی باشند. عدم آموزش رسمی رهبری تحت حمایت شرکت؛ و به احتمال زیاد جبران و مزایای کمتری نسبت به…

 

مزایا و معایب کار در یک شرکت کوچک چیست؟

امروزه مردم به صورت تقریبی به همان اندازه مشتاق کار در سازمان ها و شرکت های کوچک هستند که مشتاق شرکت های بزرگ، البته دلیلش ترسشون از کارهای بزرگ و البته روند استخدام در شرکت های بزرگه، بیایید معایب شرکت های کوچیک و کار در اون ها رو با هم بررسی کنیم:

 

اشکالات کار در یک شرکت کوچک:
 • کنترل کامل بر شغل و مشکل همیشه در دسترس بودن
 • منابع کمتر شرکت های کوچک
 • مسئولیت بیشتر فراتر از شرح شغل حقوق کمتر یا پاداش نامناسب

 

مشکل کار با یک شرکت خصوصی چیه؟

یکی از مشکلاتی که توی برخی شرکت های کوچیک و خصوصی ممکنه بهش بربخورید بی ثباتیه. متاسفانه بی ثباتی نقطه ضعف مشاغل بخش خصوصی ناامنی ذاتی این بخش است. عدم دستیابی به تامین مالی پروژه، خرید شرکت یا عملکرد پایین کسب و کار همه می تونن علیه یک کارمند عمل کنن.

 

چرا مردم به کسانی که توی شرکت های بزرگ و مطرح هستن اعتماد بیشتری دارن؟

کار توی شرکت های بزرگ رزومه ی بسیار خوبی محسوب می شه، کار در یک شرکت بزرگ می تونه به رسیدگی به مسائل پیچیده کمک کنه. در ابتدا، واسه کار در یک شرکت بزرگ به دلیل تعداد زیاد کارکنان، اطلاعات زیادی که باید حتما یاد بگیرید و مسلط بشید و همچنین پیچیدگی کار، ترسناکه واقعا، درک می کنم.

با این حال، با عادت کردن و شروع کار و روی روال افتاد در یک شرکت بزرگ واقعاً فرصتی هیجان انگیز برای برخورد با افراد مختلف و رفع برخی از مشکلاته که ممکنه هنگام برقراری ارتباط با همکاران و مشتریان پیدا کنین. کار تو یه شرکت بزرگ حتی می تونه زمینه ساز بشه که در آینده رئیس خودتون باشین، شما به طور تخصصی همه چیز رو یاد می گیرین و بعدش می تونین در حوزه مخصوص خودتون از پس هر چیزی بربیاین!

 

سخن پایانی

آخرین مزیت شرکت بزرگ که می خوام توی پایان نوشته بهش اشاره کنم، اینه که شرکت های بزرگ می تونن به کارکنان خود “بیشتر” پیشنهاد بدن، که ساده ست چون منابع بیشتری دارن و کی از پاداش بدش میاد؟!

به عنوان مثال، شرکت های بزرگ به طور کلی حقوق و پاداش بیشتری ارائه میدن. اون ها همچنین می تونن برای سهم بیمه کارفرما از بیمه بیشتر استفاده کنند و ممکن است به سایر مزایا کمک کنند. به لطف این منابع، کارکنان به منابع بیشتری دسترسی بیشتری دارند. این به اون معناست که اگر با مشکلات فنی روبرو هستین معمولاً یک تیم پشتیبانی داخلی خیلی خوب برای کمک به شما وجود داره و تازه، خیلی امکانات و سیستم های خوبی در اختیارتونه!

3 Comments

Add Yours →

دیدگاهتان را بنویسید